11:19 | 31.08.10 | Նորություններ | 4692
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) մասնակցել է «ՎիմպելԿոմ» ԲԲԸ կողմից կազմակերպված «Բարի կամքի ակցիա» դոնորական միջոցառումներին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, օգոստոսի 18-ից 25-ը «ԱրմենՏել»-ի աշխատակիցներն արյուն են հանձնել Հանրապետական արյունաբանական կենտրոնում` լեյկեմիայով հիվանդ երեխաների համար:
«Լեյկեմիան սարսափելի ծանր հիվանդություն է: Առավել սարսափելի է, երբ լեյկեմիայով հիվանդանում են երեխաները: Սակայն այն մահավճիռ չէ: Մասնակցելով ակցիային` մենք օգնում ենք հիվանդ երեխաներին եւ նրանց ընտանիքներին` նվիրելով հույս եւ մեր կյանքի մի մասնիկը», - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Հանրապետական արյունաբանական կենտրոնի փոխտնօրեն Մարինա Քամալյանը շնորհակալություն է հայտնել «ԱրմենՏել» ընկերության աշխատակիցներին` նշելով, որ Երեւանում «կարմիր արյան» բավարար քանակության ապահովման խնդիրը շատ սուր է: Նա նշել է, որ ակցիայի շրջանակում ստացված արյան բոլոր բաղադրամասերն արդեն փոխանցվել են այն բուժհաստատություններին, որտեղ երեխաները պետական պատվերի շրջանակում ստանում են բժշկական օգնություն:

11:19 | 31.08.10 | News | 5070
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” Company (Beeline brand) participated in “Good Will Campaign” donor event, initiated by “VimpelCom” OJSC.
Mediamax was informed in the press service of the company that from August 18 to 25, the employees of “ArmenTel” donated blood in the Republican Hematological Center of Armenia for children, suffering from leukemia.
“Leukemia is a terrible illness! It is especially terrible, when children suffer from it. But leukemia is not a sentence. By participating in the campaign, we believe that we can help children, who suffer from this illness, and their families, by giving them a part of life and hope”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.
In his turn, Deputy Director of the Republican Hematological Center Marina Kemalyan thanked the employees of “ArmenTel”, noting that the issue of lack of the so-called “red blood” is very acute in Yerevan. She also noted that all the components of blood, collected within the framework of the campaign, are already passed to the corresponding medical establishments to meet the needs of children, who undergo treatment on state order.