11:19 | 31.08.10 | Նորություններ | 4692
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) մասնակցել է «ՎիմպելԿոմ» ԲԲԸ կողմից կազմակերպված «Բարի կամքի ակցիա» դոնորական միջոցառումներին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, օգոստոսի 18-ից 25-ը «ԱրմենՏել»-ի աշխատակիցներն արյուն են հանձնել Հանրապետական արյունաբանական կենտրոնում` լեյկեմիայով հիվանդ երեխաների համար:
«Լեյկեմիան սարսափելի ծանր հիվանդություն է: Առավել սարսափելի է, երբ լեյկեմիայով հիվանդանում են երեխաները: Սակայն այն մահավճիռ չէ: Մասնակցելով ակցիային` մենք օգնում ենք հիվանդ երեխաներին եւ նրանց ընտանիքներին` նվիրելով հույս եւ մեր կյանքի մի մասնիկը», - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Հանրապետական արյունաբանական կենտրոնի փոխտնօրեն Մարինա Քամալյանը շնորհակալություն է հայտնել «ԱրմենՏել» ընկերության աշխատակիցներին` նշելով, որ Երեւանում «կարմիր արյան» բավարար քանակության ապահովման խնդիրը շատ սուր է: Նա նշել է, որ ակցիայի շրջանակում ստացված արյան բոլոր բաղադրամասերն արդեն փոխանցվել են այն բուժհաստատություններին, որտեղ երեխաները պետական պատվերի շրջանակում ստանում են բժշկական օգնություն:

11:19 | 31.08.10 | Новости | 5000
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» (бренд Beeline) приняла участие в донорском мероприятии «Акция доброй воли», инициированном ОАО «ВымпелКом».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, с 18 по 25 августа сотрудники «АрменТел» сдавали кровь для больных лейкемией детей в Республиканском гематологическом центре Армении.
«Лейкемия - страшная болезнь! Особенно страшно, когда ею болеют дети. Но лейкемия – не приговор! Принимая участие в акции, мы верим, что сможем помочь больным детям и их семьям, подарив им частичку жизни и надежды»,- отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
В свою очередь замдиректора Республиканского гематологического центра Марина Камалян поблагодарила сотрудников «АрменТел», отметив, что в Ереване вопрос о нехватке так называемой «красной крови» стоит очень остро. Она также отметила, что все компоненты крови, собранные в рамках акции, уже переданы соответствующим медицинским учреждениям для нужд детей, проходящих лечение по государственному заказу.