11:16 | 07.09.10 | Նորություններ | 4674
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում Beeline-ի ֆիքսված լայնաշերտ ինտերնետ-կապի ծառայություններից օգտվում է շուրջ 50 000 բաժանորդ:
Այդ մասին այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են «ԱրմենՏել»-ի մամուլի ծառայությունում` մեկնաբանելով Էլեկտրակապի միջազգային միության զեկույցը հեռահաղորդակցության շուկայի վիճակի եւ միտումների մասին:
Զեկույցի համաձայն, ՀՀ-ում ինտերնետ-կապի մատչելիությունը մեկ տարվա ընթացքում աճել է շուրջ 1,5 անգամ:
«Միաժամանակ, ՏՀՏ զարգացման ինդեքսը զգալիորեն չի բարելավվել, ինչը խոսում է երկրի համակարգչային հագեցվածությանն ուղղված ջանքերի շարունակման եւ ՏՀՏ կիրառման հմտությունների առաջխաղացման անհրաժեշտության մասին: Հատկապես մեծ առաջընթաց է արձանագրվել ֆիքսված լայնաշերտ ինտերնետ-կապի ծառայությունների մատչելիության բարձրացման ոլորտում: Հաշվի առնելով, որ այդ կապից օգտվում է Beeline-ի շուրջ 50 000 բաժանորդ, կարելի է վստահ ասել, որ «ԱրմենՏել»-ի ջանքերը վերջին տարվա ընթացքում արդյունք են տվել»,- նշել են մամուլի ծառայությունում:
Էլեկտրակապի միջազգային միության զեկույցը հեռահաղորդակցային շուկայի վիճակի եւ միտումների մասին հասանելի է հետեւյալ հասցեով` http://www.itu.int/ITU-D/ict/publications/idi/2010/index.html:

11:16 | 07.09.10 | Новости | 4364
Ереван/Медиамакс/. Услугами фиксированной широкополосной интернет- связи в Армении пользуются около 50 000 абонентов Beeline.
Об этом сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе «АрменТел», комментируя доклад Международного Союза Электросвязи о ситуации и тенденциях на рынке телекоммуникаций.
Согласно докладу, доступность интернет-услуг в Армении выросла за год примерно в 1.5 раза.
«В то же время индекс развития ИКТ не претерпел столь существенных улучшений, что говорит о необходимости продолжать усилия по компьютеризации страны и продвижению навыков использования ИКТ. Особенно большой прогресс зарегистрирован в повышении доступности услуг фиксированной широкополосной интернет-связи. Учитывая, что данной связью пользуются около 50 000 абонентов Beeline, можно с уверенностью сказать, что усилия компании «АрменТел» за последний год дали свои плоды», - отметили в пресс-службе.
Доклад Международного Союза Электросвязи о ситуации и тенденциях на рынке телекоммуникаций доступен по ссылке: