11:16 | 07.09.10 | Նորություններ | 4674
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում Beeline-ի ֆիքսված լայնաշերտ ինտերնետ-կապի ծառայություններից օգտվում է շուրջ 50 000 բաժանորդ:
Այդ մասին այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են «ԱրմենՏել»-ի մամուլի ծառայությունում` մեկնաբանելով Էլեկտրակապի միջազգային միության զեկույցը հեռահաղորդակցության շուկայի վիճակի եւ միտումների մասին:
Զեկույցի համաձայն, ՀՀ-ում ինտերնետ-կապի մատչելիությունը մեկ տարվա ընթացքում աճել է շուրջ 1,5 անգամ:
«Միաժամանակ, ՏՀՏ զարգացման ինդեքսը զգալիորեն չի բարելավվել, ինչը խոսում է երկրի համակարգչային հագեցվածությանն ուղղված ջանքերի շարունակման եւ ՏՀՏ կիրառման հմտությունների առաջխաղացման անհրաժեշտության մասին: Հատկապես մեծ առաջընթաց է արձանագրվել ֆիքսված լայնաշերտ ինտերնետ-կապի ծառայությունների մատչելիության բարձրացման ոլորտում: Հաշվի առնելով, որ այդ կապից օգտվում է Beeline-ի շուրջ 50 000 բաժանորդ, կարելի է վստահ ասել, որ «ԱրմենՏել»-ի ջանքերը վերջին տարվա ընթացքում արդյունք են տվել»,- նշել են մամուլի ծառայությունում:
Էլեկտրակապի միջազգային միության զեկույցը հեռահաղորդակցային շուկայի վիճակի եւ միտումների մասին հասանելի է հետեւյալ հասցեով` http://www.itu.int/ITU-D/ict/publications/idi/2010/index.html:

11:16 | 07.09.10 | News | 4681
“ArmenTel” press service informed Mediamax on this today, commenting on the report of the International Telecommunication Union on the situation and the tendencies in the market of telecommunications.
According to the report, internet availability in Armenia increased about 1.5 times in the course of a year.
“At the same time, Information and Communication Technologies did not undergo significant improvement, and the fact evidences the necessity to continue efforts on the country’s computerization and promotion of ICT use skills. Especially significant progress has been registered in increasing availability of landline broadband internet connection services. Taking into account the fact that about 50 000 Beeline subscribers use these services, one can state with confidence that “ArmenTel” company’s efforts over the past year gave their results”, the press service noted.
The report of the International Telecommunication Union on the situation and the tendencies in the market is available at: