12:56 | 30.09.10 | Նորություններ | 5034
Նոյեմբերին կայանալիք` «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հեռուստամարաթոնի միջոցները կուղղվեն ԼՂՀ ջրամատակարարման վերականգնմանը
Երեւան/Մեդիամաքս/. “Հայաստան” համահայկական հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնը կկայանա նոյեմբերի 25-ին Լոս Անջելեսում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այս մասին այսօր հայտնել է “Հայաստան” համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը:
Նրա խոսքերով, վաղվանից կսկսվի միջոցների հավաքագրման ակտիվ փուլը, որին կարող են մասնակցել նաեւ բջջային բոլոր օպերատորների բաժանորդները` 8000 ուղիղ համարին ուղարկելով իրենց անունը եւ ազգանունը, որից հետո նրանց հաշվից կգանձվի 500 դրամ:
Արա Վարդանյանը հայտնել է, որ այս տարի միջոցները կուղղվեն Արցախում ջրամատակարարման վերականգնմանը (Մարտունի, Հադրութ, Ասկերան, Բերդձոր) եւ Հայաստանում գյուղական տարածքների զարգացմանը:
Ինչպես նշել է Արա Վարդանյանը, այս տարի որպես հեռուստամարաթոնի գլխավոր հովանավոր կրկին հանդես կգա “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” ընկերությունը: Նա նշել է, որ արդեն երրորդ տարին է, ինչ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը “Հայաստան” հիմնադրամի գլխավոր հովանավորն է եւ այդ ընթացքում $2,3 մլն է ուղղել միջոցների հավաքագրման կազմակերպմանը:
Այս տարի Մոսկվայում կրկին տեղի կունենա բարեգործական ընթրիք, որին կմասնակցեն Հայաստանի եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահները: Նախորդ տարի “Հայաստան” հիմնադրամի հեռուստամարաթոնի արդյունքներով հավաքվել էր $15 մլն 870 հազար:

12:56 | 30.09.10 | Новости | 4995
Полученные от проводимого в ноябре телемарафона фонда «Айастан» средства будут направлены на восстановление водоснабжения в НКР
Ереван/Медиамакс/. Ежегодный телемарафон фонда «Айастан» состоится 25 ноября в Лос-Анджелесе.
Как сообщает Медиамакс, об этом сообщил сегодня на пресс-конференции исполнительный директор Всеармянского фонда «Айфстан» Ара Варданян.
По его словам, с завтрашнего дня начнется активный период сбора средств, в котором смогут принять также абоненты сотовых операторов, отправив на прямой номер 8000 свое имя и фамилию, после чего с их счета будет изъято 500 драмов.
Ара Варданян сообщил, что в этом году средства будут направлены на восстановление водоснабжения в Арцахе (Мартуни, Гадрут, Аскеран, Бердзор) и развитие сельских местностей в Армении.
Как отметил Ара Варданян, в этом году генеральным спонсором телемарафона снова выступает компания «ВиваСелл-МТС». Он подчеркнул, что вот уже третий год, как «ВиваСелл-МТС» является главным спонсором фонда «Айастан» и за этот период перечислила $2,3 млн. на организацию сбора средств.
В этом году вновь состоится благотворительный ужин в Москве, в котором примут участие президенты Армении и Нагорно-Карабахской Республики. В прошлом году по итогам телемарафона фонда «Айастан» сбор средств составил $15 млн. 870 тыс.