15:23 | 08.10.10 | Նորություններ | 5751
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) համակարգիչներ է նվիրել Արարատի մարզի հինգ գյուղական դպրոցներին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, համակարգիչների հանձնման արարողությունը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 8-ին Արարատի մարզպետարանում:
«ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ միջոցառումն ընկերության սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության մի մասն է, որն  ուղղված է երեխաների եւ երիտասարդների կրթությանն աջակցելուն` «Վառ ապագա Belline-ի հետ» կարգախոսի ներքո:
«Համոզված եմ, որ գյուղական համայնքներում կրթության որակի բարձրացումը կնպաստի ամբողջ երկրի համաչափ եւ կայուն զարգացմանը»,- նշել է Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ «ԱրմենՏել»-ն իրականացնում է նաեւ ՀՀ դպրոցներն ինտերնետային կապով ապահովելու ծրագիրը եւ աջակցում է կրթական հաստատությունների համար միասնական ցանցի ստեղծմանը:

15:23 | 08.10.10 | Новости | 5459
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговый марка Beeline) подарила компьютеры пяти сельским школам Араратского марза.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, церемония передачи компьютеров состоялась 8 октября в здании областной администрации Араратского марза.
Генеральный директор компании «АрменТел» Игорь Климко сказал, что это мероприятие – часть общей стратегии компании по поддержке образования, детей и юношества под лозунгом «Яркое будущее с Beeline».
«Я уверен, что повышение качества образования в сельских регионах – это то, что обеспечит гармоничное и устойчивое развитие всей страны»,- отметил Игорь Климко.
Отметим, что «АрменТел» реализует также программу по интернетизации школ Армении и содействует созданию единой сети для образовательных учреждений.