15:23 | 08.10.10 | Նորություններ | 5751
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) համակարգիչներ է նվիրել Արարատի մարզի հինգ գյուղական դպրոցներին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, համակարգիչների հանձնման արարողությունը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 8-ին Արարատի մարզպետարանում:
«ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ միջոցառումն ընկերության սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության մի մասն է, որն  ուղղված է երեխաների եւ երիտասարդների կրթությանն աջակցելուն` «Վառ ապագա Belline-ի հետ» կարգախոսի ներքո:
«Համոզված եմ, որ գյուղական համայնքներում կրթության որակի բարձրացումը կնպաստի ամբողջ երկրի համաչափ եւ կայուն զարգացմանը»,- նշել է Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ «ԱրմենՏել»-ն իրականացնում է նաեւ ՀՀ դպրոցներն ինտերնետային կապով ապահովելու ծրագիրը եւ աջակցում է կրթական հաստատությունների համար միասնական ցանցի ստեղծմանը:

15:23 | 08.10.10 | News | 5424
Mediamax was informed in the press service of the company that the ceremony of computer transfer took place on October 8 in the building of Ararat marz regional administration.
General Director of “ArmenTel” Company Igor Klimko stated that this event is a part of the general strategy of the company on supporting education, children and youth under “Bright Future with Beeline” motto.
“I am sure that increase in the quality of education in rural regions is what will secure harmonious and stable development of the entire country”, Igor Klimko stated.
Let’s note that “ArmenTel” also realizes a program on internetization of Armenian schools and assists establishment of a single network for educational institutions.