“ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարել է Hi Line ծառայության աշխարհագրության ընդլայնման մասին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, հոկտեմբերի վերջի դրությամբ ծառայությունից կարող են օգտվել Հայաստանի 38 քաղաքի բնակիչներ: Տարեսկզբից այն քաղաքների ցանկում, որտեղ հասանելի է Hi Line-ը ընդգրկվել են, մասնավորապես, Ագարակը, Ապարանը, Արթիկը, Բաղրամյանը, Վարդենիսը, Քաջարանը, Մարտունին, Նոր Հաճնն ու Մեծամորը:
“Վերջին ամիսներին “ԱրմենՏել” ընկերությունը ոչ միայն էապես ընդլայնել է Hi Line ծառայության աշխարհագրությունն, այլև ավելացրել է ցանցի հզորությունն այն քաղաքներում, որտեղ ծառայությունն արդեն հասանելի էր: Ներկայում ընկերությունը պատրաստ է միացնել ծառայությանը առնվազն 100 հազար նոր բաժանորդ: Ավելի քան մեկ տարի մենք իրականացնում ենք մայրաքաղաքում և մարզերում լայնաշերտ մատչման ծառայության մատուցման լայնածավալ ծրագրեր` խթանելով երկրում տեղեկատվական ցանցի հավասարաչափ զարգացումը”, - նշել է “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Hi Line ծառայությունը հիմնված է ADSL տեխնոլոգիայի վրա, որն ապահովում է արագ ինտերնետ-մատչում սովորական հեռախոսագծով` թողնելով այն ազատ հեռախոսազանգերի համար: “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն Hi Line ծառայությունը տրամադրում է 2007 թվականից: 2009թ-ի վերջի դրությամբ ծառայությունը հասանելի էր Հայաստանի 24 քաղաքում:

17:32 | 27.10.10 | News | 4758
Mediamax was informed in the press service of the company that as of the end of October, 2010, the service is available for residents of 38 towns of Armenia. Since the beginning of the year, the list of towns, where Hi Line is available, was particularly replenished by Agarak, Aparan, Artik, Baghramyan, Vardenis, Kajaran, Martuni, Metsamor and Nor Hachn.
“Over the past few months, “ArmenTel” company has not only significantly expanded the geography of Hi Line service, but also has increased the capacity of the network in settlements, where the service had been available previously, at present, the company is ready to connect at least 100 thousand new subscribers to Hi Line service all over the country. Already for more than a year we have been realizing large-scale programs on providing services of broadband internet access in the capital city and the regions, by which we stimulate even development of information space in the country”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.
Hi Line service is established on the basis of modern ADSL technology, which provides for high speed access to internet via an ordinary telephone line, leaving it vacant for telephone calls. “ArmenTel” has been providing Hi Line service since 2007. As of the end of 2009, the service was available in 24 towns in Armenia.