Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia ընկերությունը չի վախենում ինտերնետային կապի բաժանորդների ետհոսքից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր հայաստանյան շուկայում ընկերության առաջին տարեդարձի առթիվ կայացած հոբելյանական մամուլի ասուլիսում հայտնել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ընկերության ղեկավարը խոստովանել է, որ առաջին փուլում ընկերությունը խնդիրներ է ունեցել ինտերնետի որակի հետ կապված, սակայն Orange Armenia-ն մեծ ներդրումներ է անում որակի բարելավման եւ թողունակության բարձրացման ուղղությամբ:
Նրա խոսքերով, ամեն ամիս ընկերության հաճախորդները սպառում են թրաֆիկի ռեկորդային ծավալ` 5Գբ: «Հոկտեմբերին սպառվող թրաֆիկի ծավալն աճել է 20%-ով, իսկ օգոստոսի համեմատ մենք հոկտեմբերին արձանագրել ենք 50% աճ»,- ասել է Բրունո Դյութուան:

13:30 | 05.11.10 | Новости | 5248
Как сообщает Медиамакс, об этом  сегодня на юбилейной пресс-конференции по случаю первой годовщины компании на армянском рынке заявил генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа.
Глава компании признал, что на первом этапе у компании были проблемы с качеством интернета, однако Orange Armenia делает большие инвестиции для улучшения качества и повышения пропускной скорости.
По его словам, ежемесячно клиенты компании используют рекордный объем трафика в 5 Гб. “В октябре объем используемого трафика вырос на 20%, а по сравнению с августом в октябре мы зарегистрировали 50-процентный рост”,- сказал Бруно Дютуа.