10:01 | 11.11.10 | Նորություններ | 4615
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ «Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատոր լինելը մեծ պատասխանատվություն է ոչ միայն բարձրորակ ցանց եւ ծառայություններ ապահովելու, այլեւ` հասարակության զարգացմանն ընդհանրապես նպաստելու առումով»:
Այս մասին Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է` հանդես գալով դասախոսությամբ Եվրոպական տարածաշրջանային ակադեմիայի ուսանողների առջեւ:
Կարիերայի զարգացման ծրագրի 1.5 տարիների ընթացքում «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրենը մոտ 54 դասախոսություն է անցկացրել ավելի քան 4030 ուսանողի համար: Համագործակցության հուշագրեր են կնքվել ընկերության եւ բարձրագույն կրթական մոտ 30 հաստատության միջեւ, 19 բաց դռների օր է կազմակերպվել Երեւանի եւ մարզերի դպրոցների ավելի քան 380 աշակերտի համար: Ընկերության շենքում անցկացվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ դպրոցի ուսուցողական 4 կուրս, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի համապատասխան բաժիններում պրակտիկա է անցել 147 ուսանող:

10:01 | 11.11.10 | Новости | 4593
Ереван/Медиамакс/. Гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян сказал, что «быть лидирующим оператором мобильной связи Армении - большая ответственность не только с точки зрения обеспечения высококачественной сети и услуг, но и в плане содействия развитию общества в целом».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, об этом Ральф Йирикян сказал, выступая с лекцией в Европейской региональной академии.
В течение полутора лет действия «Программы развития карьеры» «ВиваСелл-МТС», гендиректор компании прочел 54 лекции для 4030 студентов. Компания подписала меморандумы о сотрудничестве с 30 вузами Армении, было организовано 19 «дней открытых дверей» для более чем 380 школьников из Еревана и регионов Армении, 147 студентов прошли практику в различных отделах компании.