10:01 | 11.11.10 | Նորություններ | 4615
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ «Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատոր լինելը մեծ պատասխանատվություն է ոչ միայն բարձրորակ ցանց եւ ծառայություններ ապահովելու, այլեւ` հասարակության զարգացմանն ընդհանրապես նպաստելու առումով»:
Այս մասին Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է` հանդես գալով դասախոսությամբ Եվրոպական տարածաշրջանային ակադեմիայի ուսանողների առջեւ:
Կարիերայի զարգացման ծրագրի 1.5 տարիների ընթացքում «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրենը մոտ 54 դասախոսություն է անցկացրել ավելի քան 4030 ուսանողի համար: Համագործակցության հուշագրեր են կնքվել ընկերության եւ բարձրագույն կրթական մոտ 30 հաստատության միջեւ, 19 բաց դռների օր է կազմակերպվել Երեւանի եւ մարզերի դպրոցների ավելի քան 380 աշակերտի համար: Ընկերության շենքում անցկացվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ դպրոցի ուսուցողական 4 կուրս, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի համապատասխան բաժիններում պրակտիկա է անցել 147 ուսանող:

10:01 | 11.11.10 | News | 4624
Yerevan/Mediamax/. “VivaCell-MTS” General Manager Ralph Yirikian stated that “to be the leading mobile connection operator in Armenia is a big responsibility not only in terms of providing for high quality network and services, but also in terms of assisting development of the society in general”.
Mediamax was informed in the press service of the company that Ralph Yirikian said this, while delivering a lecture at European Regional Academy.
In the course of one and a half years of “VivaCell-MTS” “Career Development Program”, the General Manager of the company delivered 54 lectures for 4030 students. The company signed cooperation memoranda with 30 higher educational institutions of Armenia, 19 “days of open doors” were organized for over 380 pupils from Yerevan and the regions of Armenia, 147 students passed practical training in various departments of the company.