15:18 | 12.11.10 | Նորություններ | 4184
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր «ԱրմենՏել» ընկերությունում մեծարել են Հայաստանի Մանկական կամերային նվագախմբի պատանի երաժիշտներին` Պրահայում կայացած «Աշնանային հեքիաթ» միջազգային փառատոնի հաղթողներին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, շնորհավորելով երաժիշտներին` «ԱրմենՏել»-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանն ասել է, որ Beeline-ը ակտիվ օժանդակություն է ցուցաբերում նվագախմբի գործունեությանը եւ մասնակի ֆինանսավորել է երաժշտական խմբի մասնակցությունը մրցույթին:
«Մեզ դեռեւս բազմաթիվ պարգեւներ են սպասվում միջազգային բեմում, դուք դարձել եք ամբողջ Հայաստանի պարծանքը»,- ասել է Անուշ Բեղլոյանը:
«ԱրմենՏել»-ը ամեն ամիս Մանկական կամերային նվագախմբին հատկացնում է 1,5 մլն դրամ շենքի վարձակալության եւ երաժիշտներին կրթաթոշակ վճարելու նպատակով:

15:18 | 12.11.10 | News | 4174
Yerevan/Mediamax/. Today, “ArmenTel” Company arranged a celebration in honor of young musicians of National Children Chamber Orchestra of Armenia – winners of “Autumn Fairytale” international festival in Prague.
Mediamax reports that when congratulating musicians, the Head of “ArmenTel” Public Relations Service Anush Begloyan stated that Beeline actively supports the activity of the Orchestra and partially financed the music band’s participation in the contest.
“We are still to receive numerous awards on international stages. You have become the pride of entire Armenia”, Anush Begloyan stated.
“ArmenTel” allocates 1.5mln AMD every month for Children Chamber Orchestra in order to pay the premise rent and pay scholarships to the musicians.