15:18 | 12.11.10 | Նորություններ | 4184
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր «ԱրմենՏել» ընկերությունում մեծարել են Հայաստանի Մանկական կամերային նվագախմբի պատանի երաժիշտներին` Պրահայում կայացած «Աշնանային հեքիաթ» միջազգային փառատոնի հաղթողներին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, շնորհավորելով երաժիշտներին` «ԱրմենՏել»-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանն ասել է, որ Beeline-ը ակտիվ օժանդակություն է ցուցաբերում նվագախմբի գործունեությանը եւ մասնակի ֆինանսավորել է երաժշտական խմբի մասնակցությունը մրցույթին:
«Մեզ դեռեւս բազմաթիվ պարգեւներ են սպասվում միջազգային բեմում, դուք դարձել եք ամբողջ Հայաստանի պարծանքը»,- ասել է Անուշ Բեղլոյանը:
«ԱրմենՏել»-ը ամեն ամիս Մանկական կամերային նվագախմբին հատկացնում է 1,5 մլն դրամ շենքի վարձակալության եւ երաժիշտներին կրթաթոշակ վճարելու նպատակով:

15:18 | 12.11.10 | Новости | 3179
Ереван/Медиамакс/. Сегодня в компании «АрменТел» чествовали юных музыкантов Детского национального камерного оркестра Армении - победителей международного фестиваля «Осенняя сказка» в Праге.
Как сообщает Медиамакс, поздравляя музыкантов, руководитель службы по связям с общественностью «АрменТел» Ануш Беглоян сказала, что Beeline активно поддерживает деятельность оркестра и частично профинансировал участие музыкального коллектива в конкурсе.
«Нас ждет еще множество наград на международной сцене, вы стали гордостью всей Армении», - сказала Ануш Беглоян.
«АрменТел» ежемесячно выделяет Детскому камерному оркестру 1.5 млн драмов для оплаты аренды помещения и выплат стипендий музыкантам.