13:47 | 24.11.10 | Նորություններ | 7292
Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ի ավելի քան երկու հազար բաժանորդ մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված «Հեռուստամարաթոն-2010»-ին:
2010թ-ի նոյեմբերի 22-ի դրությամբ ընկերության բաժանորդները «Ջուրը կյանք է» ծրագրին տրամադրել են շուրջ 1 միլիոն դրամ, այսօր հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում:
««ԱրմենՏել» ընկերությունն իր կորպորատիվ-սոցիալական պատասխանատվության ռազմավարության շրջանակներում աջակցում է հեռուստամարաթոնի անցկացմանը: Համոզված եմ, որ այս օրերին մեր բաժանորդներն էլ ավելի ակտիվ մասնակցություն կցուցաբերեն` հանուն Հայաստանի պայծառ ապագայի: Ապրելով Հայաստանում եւ անմիջական շփում ունենալով հայ ժողովրդի հետ` վստահաբար կարող եմ ասել, որ այս հեռուստամարաթոնը կհանդիսանա հայերի միասնական կամքի դրսեւորման եւս մեկ ապացույց»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Անչափ ուրախ եմ, որ այս տարի SMS-դրամահավաքին մասնակցելու հնարավորություն ստացան նաեւ «ԱրմենՏել»-ի բաժանորդները: «ԱրմենՏել»-ը, որ նախկինում եղել եւ շարունակում է մնալ մեր նվիրատուն, այժմ էլ նույն հաջողությամբ դարձավ մեր  վստահելի գործընկերը դրամահավաքի կազմակերպման գործում: Հիմնադրամն իրոք միավորում է բոլորին. SMS-դրամահավաքին մասնակցում են բջջային կապի հայաստանյան բոլոր երեք օպերատորները»,- նշել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը:
«Հեռուստամարաթոն-2010»-ը կկայանա նոյեմբերի 25-ին: 8000 կարճ համարի միջոցով SMS-դրամահավաքը կշարունակվի մինչեւ նոյեմբերի 30-ը: 8000 կարճ համարից ստացված ամբողջ եկամուտը կփոխանցվի «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին:
2010թ. մարաթոնը կանցնի «Ջուրը կյանք է» կարգախոսով: Այս տարվա հիմնական խնդիրն է Լեռնային Ղարաբաղի ջրամատակարարման համակարգի կառուցման ֆինանսավորումը եւ Հայաստանի Հանրապետության գյուղերի զարգացման ծրագիրը:

13:47 | 24.11.10 | News | 7286
Yerevan/Mediamax/. Over two thousand Beeline subscribers have already participated in “Telethon 2010” of All-Armenian “Hayastan” Fund.
As of November 22, 2010, subscribers of the company donated about 1mln AMD to support “Water is Life” program, press service of the company informed today.
““ArmenTel” Company assists realization of the telethon within the framework of its corporate social responsibility program. I am sure that these days our subscribers will be even more active in the name of Armenia’s bright future. Residing in Armenia and directly communicating with people, I can say without doubt that this telethon will become another proof of demonstration of the united spirit of Armenians”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.
“I am very glad that this year Beeline subscribers gained the chance to participate in fundraising via SMS donations. “ArmenTel” Company, which has been and remains our sponsor, now has with the same success become a reliable partner for fundraising. The Fund really unites all, and this year all three connection operators of Armenia are participating in SMS donations”, Executive Director of All-Armenian “Hayastan” Fund Ara Vardanyan stated.
“Telethon 2010” will take place on November 25. SMS donations to short number “8000” are accepted before November 30. All means, transferred to “8000” number, will be handed to “Hayastan” Fund.
In 2010, the telethon is held under “Water is Life” motto. The main tasks this year are funding of water supply system construction in Nagorno-Karabakh and assistance to the program of rural development in the Republic of Armenia.