13:47 | 24.11.10 | Նորություններ | 7292
Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ի ավելի քան երկու հազար բաժանորդ մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված «Հեռուստամարաթոն-2010»-ին:
2010թ-ի նոյեմբերի 22-ի դրությամբ ընկերության բաժանորդները «Ջուրը կյանք է» ծրագրին տրամադրել են շուրջ 1 միլիոն դրամ, այսօր հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում:
««ԱրմենՏել» ընկերությունն իր կորպորատիվ-սոցիալական պատասխանատվության ռազմավարության շրջանակներում աջակցում է հեռուստամարաթոնի անցկացմանը: Համոզված եմ, որ այս օրերին մեր բաժանորդներն էլ ավելի ակտիվ մասնակցություն կցուցաբերեն` հանուն Հայաստանի պայծառ ապագայի: Ապրելով Հայաստանում եւ անմիջական շփում ունենալով հայ ժողովրդի հետ` վստահաբար կարող եմ ասել, որ այս հեռուստամարաթոնը կհանդիսանա հայերի միասնական կամքի դրսեւորման եւս մեկ ապացույց»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Անչափ ուրախ եմ, որ այս տարի SMS-դրամահավաքին մասնակցելու հնարավորություն ստացան նաեւ «ԱրմենՏել»-ի բաժանորդները: «ԱրմենՏել»-ը, որ նախկինում եղել եւ շարունակում է մնալ մեր նվիրատուն, այժմ էլ նույն հաջողությամբ դարձավ մեր  վստահելի գործընկերը դրամահավաքի կազմակերպման գործում: Հիմնադրամն իրոք միավորում է բոլորին. SMS-դրամահավաքին մասնակցում են բջջային կապի հայաստանյան բոլոր երեք օպերատորները»,- նշել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը:
«Հեռուստամարաթոն-2010»-ը կկայանա նոյեմբերի 25-ին: 8000 կարճ համարի միջոցով SMS-դրամահավաքը կշարունակվի մինչեւ նոյեմբերի 30-ը: 8000 կարճ համարից ստացված ամբողջ եկամուտը կփոխանցվի «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին:
2010թ. մարաթոնը կանցնի «Ջուրը կյանք է» կարգախոսով: Այս տարվա հիմնական խնդիրն է Լեռնային Ղարաբաղի ջրամատակարարման համակարգի կառուցման ֆինանսավորումը եւ Հայաստանի Հանրապետության գյուղերի զարգացման ծրագիրը:

13:47 | 24.11.10 | Новости | 7222
Ереван/Медиамакс/. Более двух тысяч абонентов Beeline приняли участие в «Телемарафоне-2010» Всеармянского Фонда «Айастан».
По состоянию на 22 ноября 2010 года абоненты компании пожертвовали около 1 миллиона драмов в поддержку программы «Вода – это жизнь», сказали сегодня в пресс-службе компании.
«Компания «АрменТел» содействует проведению телемарафона в рамках своей программы корпоративной социальной ответственности. Уверен, что в эти дни наши абоненты проявят еще большую активность во имя яркого будущего Армении. Живя в Армении и непосредственно общаясь с людьми, без сомнения могу сказать, что этот телемарафон станет еще одним доказательством проявления единой воли армян», - отметил гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
«Я очень рад, что в этом году абоненты Beeline получили возможность принять участие в сборе SMS-пожертвований. Компания «АрменТел», которая была и остается нашим меценатом, сейчас с тем же успехом стала надежным партнером для сбора средств. Фонд действительно объединяет всех, и в этом году в акции SMS-пожертвований принимают участие все три оператора связи Армении», - сказал исполнительный директор Всеармянского фонда «Айастан» Ара Варданян.
«Телемарафон-2010» состоится 25 ноября. СМС-пожертвования на короткий номер «8000» принимаются до 30 ноября. Все средства, перечисленные на номер «8000» будут переданы фонду «Айастан».
В 2010 году марафон проводится под лозунгом «Вода – это жизнь». Основными задачами в этом году являются финансирование строительства систем водоснабжения в Нагорном Карабахе и содействие программе развития сел в Республике Армения.