11:39 | 01.12.10 | Նորություններ | 6588
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԻՆԳՈ Արմենիա» ընկերության ԱՊՊԱ ապահովագրական վկայագիրը կարելի է ձեռք բերել TelCell վճարային համակարգի տերմինալների օգնությամբ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են «Թել-Սել» ՓԲԸ-ում, այդ նպատակով վճարային համակարգը մշակել է ԱՊՊԱ վկայագրերի վաճառքի հատուկ մոդուլ, որը թույլ է տալիս համապատասխան պայմանագիր կնքել «ԻՆԳՈ Արմենիա»-ի հետ ինքնասպասարկման ռեժիմում:
«Համակարգը վճարողին հնարավորություն է տալիս հենց տերմինալի միջոցով հաշվել սեփական ԱՊՊԱ-ի արժեքը` կիրառելով «ապահովագրության հաշվիչը»: ԱՊՊԱ վկայագրի գնումը տերմինալի միջոցով տեւում է շուրջ 3 րոպե: Այնուհետեւ պատվիրված ԱՊՊԱ-ն գնորդին հարմար ժամին առաքվում է նրան հարմար վայր»,- պարզաբանել է TelCell-ի գործադիր տնօրեն Արամ Ազատյանը` նշելով, որ TelCell-ի ինքնասպասարկման տերմինալների ցանցը կարող է ապահովագրողների համար դառնալ հավելյալ գործիք:

11:39 | 01.12.10 | News | 6624
Yerevan/Mediamax/. “Compulsory Third Party Liability Insurance” (TPL) of “INGO Armenia” can be purchased via terminals of “TelCell” payment system.
Mediamax was informed in “TelCell” that to that end the system has developed a special sale module for TPL insurance policies, which allows concluding the corresponding agreement with “INGO Armenia” in self-service mode.
"The system allows the payer to calculate his policy cost using the "insurance calculator” directly on the terminal. Purchasing the TPL Policy takes no more than three minutes through the terminal, then ordered policy will be delivered to the customer at a convenient time and place",- explains Aram Azatyan, Executive Director of TelCell CJSC, noting that Telcell self-service terminal network can become an additional tool in the hands of insurers.