12:41 | 02.12.10 | Նորություններ | 5293
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում անց է կացվում «SAP-ի մուտքը Հայաստան» բիզնես-ֆորումը, որի ընթացքում SAP-ԱՊՀ-ի ներկայացուցիչները հայաստանյան ընկերություններին կներկայացնեն բիզնեսի ավտոմատացման իրենց լուծումները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ներկայացնելով ընկերությունը` ԱՊՀ երկրներում SAP-ի գլխավոր տնօրեն Վլադիսլավ Մարտինովն ասել է, որ SAP-ը համաշխարհային առաջնորդ է հանդիսանում բիզնեսի ավտոմատացման ոլորտում` սպասարկելով ավելի քան 100 հազ. ձեռնարկություններ եւ պետական հաստատություններ աշխարհի 120 երկներում:
Նա տեղեկացրել է, որ ընկերությունը գործում է արդեն 35 տարի եւ ամեն տարի ներդնում է €1 մլրդ բիզնեսի զարգացմանն ուղղված հետազոտական ծրագրերում: Նրա խոսքերով, SAP-ի տեսակարար կշիռը բիզնեսի ավտոմատացման ռուսաստանյան շուկայում գերազանցում է 50%-ը, իսկ համաշխարհային շուկայում գերմանական ընկերության մասնաբաժինը երկու անգամ գերազանցում է նրա հիմնական մրցակցի` ամերիկյան Oracle ընկերության շուկան: «Նշեմ, որ մեր հաշվարկներով, համաշխարհային ՀՆԱ 65%-ը արտադրվում է մեր ապրանքատեսակների հարթության վրա»,- նշել է Վլադիսլավ Մարտինովը:
Նրա խոսքերով, հայաստանյան շուկա գալու մասին որոշում է կայացվել` հաշվի առնելով, որ Հայաստանն ունի IT-հատվածի աճի լավ հեռանկարներ, եւ, միաժամանակ, երկիրն ունի աշխատանքի ցածր կատարողականություն (6-7 անգամ ցածր, քան ԱՄՆ-ում եւ ԵՄ-ում): «Մենք Հայաստանում տեսնում ենք պահանջարկ ընկերությունների աշխատանքի կատարողականության բարձրացման ծառայությունների նկատմամբ եւ պատրաստ ենք աջակցություն ցուցաբերել բիզնես-գործընթացների օպտիմալացման գործում, ինչն արդյունքում կհանգեցնի ընդհանուր առմամբ տնտեսության մրցունակության աճի»,- ասել է SAP-ԱՊՀ-ի գլխավոր տնօրենը:

12:41 | 02.12.10 | Новости | 5306
Ереван/Медиамакс/. Бизнес-форум “Приход SAP в Армению” проходит сегодня в Ереване, в ходе которого представители SAP-СНГ представляют армянским компаниям свои решения автоматизации бизнеса.
Как сообщает Медиамакс, представляя компанию, гендиректор SAP в странах СНГ Владислав Мартынов сказал, что SAP является глобальным лидером в области автоматизации бизнеса, обслуживая более 100 тыс. предприятий и госучреждений в 120 странах мира.
Он сообщил, что компания работает уже 35 лет и ежегодно инвестирует €1 мрлд в исследовательские проекты, направленные на развитие бизнеса. По его словам, удельный вес SAP на российском рынке автоматизации бизнеса превышает 50%, а доля немецкой компании на мировом рынке вдвое превосходит рынок ее основного конкурента, американской компании Oracle. “Отмечу, что по нашим подсчетам 65% глобального ВВП производится на платформе наших продуктов”,- отметил Владислав Мартынов.
По его словам, решение о входе на армянский рынок было принято с учетом того, что в Армении есть хорошие перспективы роста IT-сектора и при этом в стране низкая производительность труда (в 6-7 раз ниже, чем в США и ЕС). “Мы видим в Армении спрос на услуги по повышению производительсности труда компаний и готовы оказывать содействие в деле оптимизации бизнес-процессов, что в итоге повлечет за собой рост конкурентоспособности экономики в целом”, - сказал гендиректор SAP-СНГ.