13:36 | 04.12.10 | Նորություններ | 5180
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում անցկացվում է “Աութսորսինգից դեպի նորարարություն” միջազգային կոնֆերանսը` նվիրված վեբ-տեխնոլոգիաներին եւ բիզնեսի տարբեր ոլորտներում դրանց ներդրմանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, կոնֆերանսը անցկացվում է ArmNet 2010 նախագծի շրջանակներում, որը կազմակերպվել է SP Marketig Solutions-ի, Orange Armenia-ի եւ Circle.am-ի կողմից:
Այսօր երեկոյան, կոնֆերանսի ավարտից հետո, կկայանա ArmNet Awards մրցույթում հաղթանակ տարած կայքերի մրցանակաբաշխությունը:
Ինչպես կոնֆերանսի բացման ժամանակ նշել է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, Հայաստանին անհրաժեշտ է անցնել աութսորսինգային ծառայություններից դեպի նորարարություններ:
Հիմնական շեշտը կոնֆերանսում դրվում է նորարարական նախագծերի մոնետիզացման վրա: Այս բնագավառում իրենց փորձով են կիսվում հայկական եւ արտասահմանյան ընկերությունների, մասնավորապես, Microsoft-ի, Opera Software-ի, RuTube-ի եւ Vkontakte.ru-ի ներկայացուցիչները:

13:36 | 04.12.10 | News | 5189
Yerevan/Mediamax/. “From Outsourcing to Innovation” international conference, devoted to web technologies and their implementation in various spheres of business, is taking place in Yerevan today.
Mediamax reports that the conference is taking place within the framework of ArmNet 2010 project, organized by SP Marketing Solutions, Orange Armenia Companies and Circle.am.
This evening, upon completion of the conference, the awarding of internet projects, which have won at ArmNet Awards contest, will take place.
Armenian Minister of Economy Nerses Yeritsyan stated at the launch of the conference that Armenia should make a transition from outsourcing services to innovations.
The main emphasis at the conference is put on issues of monetization of innovative projects. Representatives of Armenian and foreign firms, in particular Microsoft, Opera Software, RuTube and Vkontakte.ru, share their experience in the given sphere.