13:36 | 04.12.10 | Նորություններ | 5180
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում անցկացվում է “Աութսորսինգից դեպի նորարարություն” միջազգային կոնֆերանսը` նվիրված վեբ-տեխնոլոգիաներին եւ բիզնեսի տարբեր ոլորտներում դրանց ներդրմանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, կոնֆերանսը անցկացվում է ArmNet 2010 նախագծի շրջանակներում, որը կազմակերպվել է SP Marketig Solutions-ի, Orange Armenia-ի եւ Circle.am-ի կողմից:
Այսօր երեկոյան, կոնֆերանսի ավարտից հետո, կկայանա ArmNet Awards մրցույթում հաղթանակ տարած կայքերի մրցանակաբաշխությունը:
Ինչպես կոնֆերանսի բացման ժամանակ նշել է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, Հայաստանին անհրաժեշտ է անցնել աութսորսինգային ծառայություններից դեպի նորարարություններ:
Հիմնական շեշտը կոնֆերանսում դրվում է նորարարական նախագծերի մոնետիզացման վրա: Այս բնագավառում իրենց փորձով են կիսվում հայկական եւ արտասահմանյան ընկերությունների, մասնավորապես, Microsoft-ի, Opera Software-ի, RuTube-ի եւ Vkontakte.ru-ի ներկայացուցիչները:

13:36 | 04.12.10 | Новости | 4924
Ереван/Медиамакс/. Международная конференция «От аутсорсинга к новаторству», посвященная веб-технологиям и их внедрению в разнообразные сферы бизнеса проходит сегодня в Ереване.
Как сообщает Медиамакс, конференция проходит в рамках проекта ArmNet 2010, организованной компаниями SP Marketig Solutions, Orange Armenia и Circle.am.
Сегодня вечером, по завершении конференции, состоится награждение интернет-проектов, победивших в конкурсе ArmNet Awards.
Как отметил на открытии конференции министр экономики Армении Нерсес Ерицян, Армении необходимо перейти от аутсорсинговых услуг к инновациям.
Основной акцент на конференции делается на вопросах монетизации инновационных проектов. Своим опытом в данной области делятся представители армянских и иностранных фирм, в частности, Microsoft, Opera Software, RuTube и Vkontakte.ru.