15:21 | 15.12.10 | Նորություններ | 11376
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում տեղի է ունեցել Ucom ինտերնետ-պրովայդերի նոր գլխավոր գրասենյակի հանդիսավոր բացումը ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի մասնակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանն ասել է, որ նոր գրասենյակում բոլոր ցանկացողները կարող են ծանոթանալ ընկերության ծառայություններին եւ տեղում փորձարկել դրանք:
Հաջորդ տարեսկզբին Ucom-ը մտադիր է սկսել ծառայություններ մատուցել Քանաքեռ-Զեյթուն, Ավան եւ Նոր Նորք համայնքներում, իսկ մինչեւ 2011թ. ավարտը ծածկել Երեւանի ողջ տարածքն ու դուրս գալ մայրաքաղաքի սահմաններից (ներկայումս պրովայդերի ծառայությունները հասանելի են միայն Կենտրոն, Արաբկիր եւ Դավիթաշեն համայնքներում):
Մինչեւ տարեվերջ Ucom-ի ինտերնետի եւ ինտերակտիվ հեռուստատեսության  ծառայություններին կգումարվի նաեւ IP-հեռախոսակապը: Հայկ Եսայանը հայտնել է, որ ընկերության բաժանորդների թիվը գերազանցում է 6000-ը:

15:21 | 15.12.10 | Новости | 11367
Ереван/Медиамакс/. Торжественное открытие нового головного офиса интернет-провайдера Ucom с участием премьер-министра Армении Тиграна Саргсяна состоялось сегодня в Ереване.
Как сообщает Медиамакс, гендиректор компании Айк Есаян сказал, что в новом офисе все желающие могут ознакомиться с услугами компании и опробовать их на месте.
В начала следующего года Ucom намерена начать предоставление услуг в ереванских общинах Канакер-Зайтун, Аван и Нор Норк, а до конца 2011 года покрыть всю территорию Еревана и выйти за пределы столицы (в настоящее время услуги провайдера доступны в ереванских общинах Центр, Арабкир и Давидашен).
До конца года к услугам интернета и интерактивного телевидения Ucom добавится также IP-телефония. Айк Есаян сообщил, что число абонентов компании превышает 6000.