15:27 | 17.12.10 | Նորություններ | 5048
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գրասենյակում հավաքվել ԷԻՆ Երեւանի, Իջեւանի, Վանաձորի եւ ՀՀ այլ մարզերի բուհերի առաջին եւ երկրորդ կուրսերի ուսանողներ, որոնց ընկերության ղեկավար Ռալֆ Յիրիկյանը հայտնել է ամանորյա նվերի մասին:
Նա նշել է, որ ստեղծվել էր ընկերության աշխատակիցներից բաղկացած հատուկ աշխատանքային խումբ, որն ընտրել է սոցիալական խնդիրներ ունեցող 150 ուսանողների: «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը վճարելու է նրանց ուսման վարձը մինչ բուհն ավարտելը:
«Մենք ստանձնում ենք ձեր ծախսերը այն պայմանով, որ դուք յուրաքանչյուր տարին կեզրափակեք լավ առաջադիմությամբ»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
150 ուսանողների միջեւ անցկացվել է նաեւ վիճակահանություն. 20 ուսանող «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի կողմից ստացել են հատուկ նվերներ` հեռուստացույց, նոութբուք, բջջային հեռախոս:

15:27 | 17.12.10 | Новости | 5045
Ереван/Медиамакс/. Компания «ВиваСелл-МТС» взяла на себя расходы по обучению 150 армянских студентов.
Как отмечает Медиамакс, сегодня в офисе «ВиваСелл-МТС» собрались студенты первого и второго курсов вузов Еревана, Иджевана, Гюмри, Ванадзора и других регионов Армении, которым гендиректор компании Ральф Йирикян сообщил о новогоднем подарке.
Он отметил, что была создана специальная группа из работников компании, которая отобрала 150 студентов, испытывающих экономические трудности. «ВиваСелл-МТС» будет оплачивать их учебу до завершения вуза.
«Мы берем на себя ваши расходы с одним условием, что каждый год вы будете завершать с хорошей успеваемостью», - сказал Ральф Йирикян.
Среди 150 студентов была также проведена жеребьевка, и 20 человек получили подарки от «ВиваСелл-МТС» - телевизоры, ноутбуки и мобильные телефоны.