10:30 | 23.12.10 | Նորություններ | 4708
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է «Խոսող SMS» ծառայության գործարկման մասին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, ծառայությունը հնարավորություն է տալիս Beeline բջջային կապի բաժանորդներին ուղարկել SMS-հաղորդագրություն Երեւան քաղաքի ֆիքսված հեռախոսակապի բաժանորդներին եւ հակառակը:
SMS-հաղորդագրություն ուղարկելուց հետո ֆիքսված կապի բաժանորդի հեռախոսահամարին կատարվում է զանգ` ստացված հաղորդագրություն մասին տեղեկատվությամբ: Ֆիքսված կապի բաժանորդը լսում է հաղորդագրությունը եւ ցանկության դեպքում կարող է ուղարկել պատասխան ձայնային հաղորդագրություն: Բջջային կապի բաժանորդը ստանում է ծանուցում պատասխան հաղորդագրության մասին, որը կարող է լսել` զանգահարելով 8008 կարճ համարին: SMS-հաղորդագրությունն ուղարկելու համար բջջային կապի բաժանորդին անհրաժեշտ է հեռախոսահամարը նշել հետեւյալ եղանակով` 010XXXXXX կամ 37410 XXXXXX:
«Հանդիսանալով Հայաստանի կապի միասնական օպերատոր` «ԱրմենՏել» ընկերությունը հերթական անգամ ներկայանում է կապի ոլորտին առնչվող նորարար առաջարկով: Ծառայությունը հնարավորություն կընձեռի Beeline բջջային կապի բաժանորդներին ուղարկել SMS-հաղորդագրություններ իրենց ընկերների ոչ միայն բջջային, այլեւ ֆիքսված կապի հեռախոսահամարներին», - նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
SMS-հաղորդագրությունը ֆիքսված կապի բաժանորդին ուղարկելու համար կարող է գրվել հայերեն, ռուսերեն կամ անգլերեն լեզուներով` օգտագործելով կիրիլիկ կամ լատինական տառատեսակները: Ամբողջ Հայաստանի տարածքում ծառայությունը հասանելի է Beeline բջջային կապի բոլոր սակագնային փաթեթների բաժանորդներին: Մեկ SMS-հաղորդագրության արժեքը Երեւանի քաղաքային համարին կազմում է 100 դրամ, իսկ ելքային զանգի մեկ րոպեի արժեքը 8008 կարճ համարին` 90 դրամ: SMS-հաղորդագրության լսելը եւ պատասխան հաղորդագրության ուղարկելը ֆիքսված կապի բաժանորդների համար անվճար է:

10:30 | 23.12.10 | News | 4656
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” Company (Beeline trademark) announced the launch of “Speaking SMS” service.
Mediamax was informed in the press service of the company that the service allows subscribers of Beeline mobile connection sending SMS to numbers of landline connection telephone network in Yerevan and vice versa.
While sending SMS messages to a landline telephone number, the subscriber of the urban phone will receive a call with the information on the received message. The subscriber of landline telephone connection hears the SMS and can send a response voice message if they want. In this case, the subscriber of mobile connection receives notification on the response message, which they can hear by calling the short number 8008. In order to send an SMS, the subscriber of mobile connection in the number of the addressee indicates the telephone number in the following format: 010XXXXXX or 37410 XXXXXX.
“Universal connection operator of Armenia – “ArmenTel” company once again comes up with an innovative offer in the sphere of communication. Introduction of the service will allow subscribers of mobile connection of Beeline sending messages to their friends and relatives not only to the cell phone, but also to the numbers of landline connection”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.
SMS messages for sending to the landline network subscriber can be written in English or Armenian or Russian languages with the use of Cyrillic or the Roman alphabet. The service is available in all tariff plans of Beeline mobile connection in the entire territory of Armenia. The cost of sending one SMS message to the urban number makes 100 AMD, and the price of the outgoing call to 8008 number makes 90 AMD per minute. Hearing the SMS by the subscriber of landline connection and sending of the response message are free of charge.