10:30 | 23.12.10 | Նորություններ | 4708
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է «Խոսող SMS» ծառայության գործարկման մասին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, ծառայությունը հնարավորություն է տալիս Beeline բջջային կապի բաժանորդներին ուղարկել SMS-հաղորդագրություն Երեւան քաղաքի ֆիքսված հեռախոսակապի բաժանորդներին եւ հակառակը:
SMS-հաղորդագրություն ուղարկելուց հետո ֆիքսված կապի բաժանորդի հեռախոսահամարին կատարվում է զանգ` ստացված հաղորդագրություն մասին տեղեկատվությամբ: Ֆիքսված կապի բաժանորդը լսում է հաղորդագրությունը եւ ցանկության դեպքում կարող է ուղարկել պատասխան ձայնային հաղորդագրություն: Բջջային կապի բաժանորդը ստանում է ծանուցում պատասխան հաղորդագրության մասին, որը կարող է լսել` զանգահարելով 8008 կարճ համարին: SMS-հաղորդագրությունն ուղարկելու համար բջջային կապի բաժանորդին անհրաժեշտ է հեռախոսահամարը նշել հետեւյալ եղանակով` 010XXXXXX կամ 37410 XXXXXX:
«Հանդիսանալով Հայաստանի կապի միասնական օպերատոր` «ԱրմենՏել» ընկերությունը հերթական անգամ ներկայանում է կապի ոլորտին առնչվող նորարար առաջարկով: Ծառայությունը հնարավորություն կընձեռի Beeline բջջային կապի բաժանորդներին ուղարկել SMS-հաղորդագրություններ իրենց ընկերների ոչ միայն բջջային, այլեւ ֆիքսված կապի հեռախոսահամարներին», - նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
SMS-հաղորդագրությունը ֆիքսված կապի բաժանորդին ուղարկելու համար կարող է գրվել հայերեն, ռուսերեն կամ անգլերեն լեզուներով` օգտագործելով կիրիլիկ կամ լատինական տառատեսակները: Ամբողջ Հայաստանի տարածքում ծառայությունը հասանելի է Beeline բջջային կապի բոլոր սակագնային փաթեթների բաժանորդներին: Մեկ SMS-հաղորդագրության արժեքը Երեւանի քաղաքային համարին կազմում է 100 դրամ, իսկ ելքային զանգի մեկ րոպեի արժեքը 8008 կարճ համարին` 90 դրամ: SMS-հաղորդագրության լսելը եւ պատասխան հաղորդագրության ուղարկելը ֆիքսված կապի բաժանորդների համար անվճար է:

10:30 | 23.12.10 | Новости | 4730
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявила о запуске услуги «Говорящее SMS».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, услуга позволяет абонентам мобильной связи Beeline отправлять SMS-сообщения на номера фиксированной телефонной сети в Ереване и обратно.
При отправке SMS-сообщения на фиксированный номер, абоненту городского телефона поступает звонок с информацией о полученном сообщении. Абонент фиксированной связи прослушивает SMS и при желании может отправить ответное голосавое сообщение. В этом случае абонент мобильной связи получает уведомление об ответном сообщении, которое он может прослушать, позвонив на короткий номер 8008. Для того чтобы отправить SMS-сообщение абонент мобильной связи в номере адресата указывает телефонный номер в формате: 010XXXXXX или 37410 XXXXXX.
«Универсальный оператор Армении – компания «АрменТел» в очередной раз выступает с инновационным предложением в сфере связи. Внедрение услуги позволит абонентам мобильной связи Beeline отправлять сообщения своим друзьям и близким не только на мобильный телефон, но и номера городской сети»,- отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
SMS-сообщение для отправки абоненту фиксированной сети может быть написано на английском языке или на армянском и русском, с использованием кириллицы или латиницы. Услуга доступна абонентам всех тарифных планов мобильной связи Beeline, по всей территории Армении. Стоимость отправки одного сообщения на городской номер составляет 100 драмов, а цена исходящего звонка на номер 8008 - 90 драмов за минуту. Прослушивание SMS абонентом фиксированной связи и отправка ответного сообщения бесплатны.