12:51 | 30.12.10 | Նորություններ | 5005
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ի աջակցությամբ արդեն երկրորդ տարին է, ինչ իրականացվում է «Բարի Ձմեռ Պապ» ծրագիրը:
Դեկտեմբերի 23-ից 27-ը Ջերմուկ, Վայք եւ Եղեգնաձոր քաղաքներում տեղադրված հատուկ փոստարկղերում այս քաղաքների եւ շրջակա գյուղերի երեխաները թողել են իրենց նամակները`ուղղված Ձմեռ Պապին:
Ջերմուկում դեկտեմբերի 29-ից մեկնարկել են միջոցառումներ, որոնց ընթացքում կբաժանվեն նվերներ Վայոց Ձորի մարզի շուրջ 3700 երեխաների: Ձմեռ պապն այցելելու է նաեւ Սյունիքի մարզի շուրջ 550 հաշմանդամ երեխաներին:
«Մենք ցանկանում ենք, որ երեխաները որքան հնարավոր է` երկար հավատան ամանորյա հրաշքին եւ առհասարակ, հավատան հրաշքներին: Այս երեխաները հավատով են գրել իրենց նամակները, եւ մենք երջանիկ ենք աջակցել, որ նրանց ցանկություններն իրականություն դառնան», - ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան այսօր Ջերմուկում կայացած միջոցառման մեկնարկի ժամանակ:
Ծրագիրը կազմակերպում է «Համաչափ զարգացում» համայնքային զարգացման հասարակական կազմակերպությունը: Ծրագրի իրականացման համար Orange-ը տրամադրել է ընդհանուր առմամբ 11,185,000 դրամ:

12:51 | 30.12.10 | News | 4678
Yerevan/Mediamax/. “Kind Santa Clause” project is being implemented in Armenia for the second year in a raw already due to Orange’s assistance.
Mediamax was informed in the press service of Orange Armenia that from December 23-27 the children of Jermuk, Vayq, Yeghegnadzor and adjacent villages have left their letters addressed to Santa Clause in special postboxes, placed in the aforementioned 3 towns.
Starting from December 29th, around 3700 children will get their gifts during special events. Santa Clause will also personally visit around 550 disabled children in Syunik region.
“We want children to believe in the New Year miracle as long as possible and let them believe in miracles in general. These children have addressed their letters to Santa with belief, and we are happy to make their wishes to come true”, Bruno Duthoit, Orange CEO, said at the celebration event in Jermuk.
“Proportional Development” NGO is the initiator and the organizer of this project. For implementation thereof Orange has allotted in total 11,185,000 AMD.