12:51 | 30.12.10 | Նորություններ | 5005
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ի աջակցությամբ արդեն երկրորդ տարին է, ինչ իրականացվում է «Բարի Ձմեռ Պապ» ծրագիրը:
Դեկտեմբերի 23-ից 27-ը Ջերմուկ, Վայք եւ Եղեգնաձոր քաղաքներում տեղադրված հատուկ փոստարկղերում այս քաղաքների եւ շրջակա գյուղերի երեխաները թողել են իրենց նամակները`ուղղված Ձմեռ Պապին:
Ջերմուկում դեկտեմբերի 29-ից մեկնարկել են միջոցառումներ, որոնց ընթացքում կբաժանվեն նվերներ Վայոց Ձորի մարզի շուրջ 3700 երեխաների: Ձմեռ պապն այցելելու է նաեւ Սյունիքի մարզի շուրջ 550 հաշմանդամ երեխաներին:
«Մենք ցանկանում ենք, որ երեխաները որքան հնարավոր է` երկար հավատան ամանորյա հրաշքին եւ առհասարակ, հավատան հրաշքներին: Այս երեխաները հավատով են գրել իրենց նամակները, եւ մենք երջանիկ ենք աջակցել, որ նրանց ցանկություններն իրականություն դառնան», - ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան այսօր Ջերմուկում կայացած միջոցառման մեկնարկի ժամանակ:
Ծրագիրը կազմակերպում է «Համաչափ զարգացում» համայնքային զարգացման հասարակական կազմակերպությունը: Ծրագրի իրականացման համար Orange-ը տրամադրել է ընդհանուր առմամբ 11,185,000 դրամ:

12:51 | 30.12.10 | Новости | 4708
Ереван/Медиамакс/. При содействии Orange второй год подряд в Армении проходит программа «Добрый Дед Мороз».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Orange Armenia, 23-27 декабря в размещенных на улицах городов Джермук, Вайк и Ехегнадзор специальных почтовых ящиках дети оставляли свои письма Деду Морозу.
29 декабря в Джермуке стартовали праздничные мероприятия, в ходе которых около 3700 детей, проживающих в отмеченных городах, получат подарки. Аналогичная программа пройдет также в Сюнике, где подарки получат около 550 детей-инвалидов.
«Мы желаем, чтобы дети как можно дольше верили в новогодние чудеса. Эти дети посылали свои письма с верой, и мы счастливы содействовать осуществлению их желаний»,- отметил гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа в ходе открытия праздничного мероприятия в Джермуке.
Программа «Добрый Дед Мороз» проводится по инициативе общественной организации «Равномерное развитие», на ее реализацию телекоммуникационный оператор выделил 11 млн. 185 тыс. драмов.