13:30 | 13.01.11 | Նորություններ | 4212
Դեկտեմբերի 31-ից հունվարի 1-ը Beeline-ի բջջային բաժանորդներն ուղարկել են ավելի 860 հազար SMS եւ կատարել են ավելի քան 4.6 մլն զանգ
Երեւան/Մեդիամաքս/. 2010 թվականի դեկտեմբերի 31-ից մինչեւ 2011 թվականի հունվարի մեկն ընկած ժամանակահատվածում Beeline-ի բջջային կապի բաժանորդներն ուղարկել են ավելի քան 860 հազար SMS-հաղորդագրություններ եւ կատարել են ավելի քան 4,6 մլն զանգեր` 1 րոպե 8 վայրկյան միջին տեւողությամբ:
Ինչպես այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, նույն ժամանակահատվածում Beeline-ի ֆիքսված կապի բաժանորդները կատարել են մոտ 4.9 մլն զանք` 2 րոպե 2 վայրկյան միջին տեւողությամբ:
“Beeline-ի բոլոր տեխնիկական համակարգերը Հայաստանի ողջ տարածքում կայուն աշխատել են ինչպես Ամանորյա գիշերը, այնպես էլ հաջորդող տոնական օրերին: Ընկերության բջջային եւ ֆիքսված ցանցերի աշխատանքում խափանումներ չեն արձանագրվել”, - նշել են “ԱրմենՏելում”:
2010 թվականի դեկտեմբերի 31-ի ժ. 12:00-ից մինչեւ 2011 թվականի հունվարի 1-ի ժամը 12:00-ը Beeline-ի շարժական ինտերնետի բաժանորդներն օգտագործել են մոտ 1 ՏԲ տեղեկատվություն:
Տվյալների փոխանցման ընկերության արտաքին ուղիներով դեկտեմբերի 31-ի ժ. 12:00-ից մինչեւ հունվարի 1-ի ժամը 12:00-ը ուղարկվել/ստացվել է 32.8 ՏԲ տեղեկատվություն, որոնցից 3.52 ՏԲ` 2010 թվականի վերջին երկու ժամվա եւ 3.09 ՏԲ` 2011 թվականի առաջին ժամերի ընթացքում:
“2010 թվականի ընթացքում մենք հետեւողականորեն զարգացրել ենք հեռահաղորդակցային ենթակառուցվածքները ողջ Հայաստանի տարածքում, ինչը թույլ տվեց մեզ անխափան կապ ապահովել տոնական օրերին”, - նշել է “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

13:30 | 13.01.11 | News | 3884
Yerevan/Mediamax/. On December 31, 2010, to January 1, 2011, subscribers of Beeline mobile connection sent over 860 thousand SMS messages and made over 4.6mln calls with the average duration of 1 min. 8 sec.
Mediamax was informed in the press service of the company today that in the same period the subscribers of Beeline landline connection network made about 4.9mln calls with the average duration of 2 min. 2 sec.
“All technical systems of Beeline in the entire territory of Armenia functioned stably both on the New Year night and during the following holidays. There were no failures registered in the work of landline and mobile connection networks of the company”, “ArmenTel” informed.
In the period from 12:00 on December 31, 2010, to 12:00 on January 1, 2011, subscribers of Beeline mobile internet used about 1 terabyte of information.
All on all, 32.8 terabyte of information was sent/received via the external data transfer channels of the company from 12:00 of December 31 to 12:00 of January 1, of which 3.52 terabyte – during the last two hours of 2010 and 3.09 terabyte during the first two hours of 2011.
“In the course of 2010, we consistently developed telecommunication infrastructures all over Armenia, which allowed us securing uninterrupted connection during the holidays”, General Director of “ArmenTel” CJSC Igor Klimko stated.