13:14 | 18.01.11 | Նորություններ | 5060
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) Մեղրիի քաղաքապետարանին անհատույց տրամադրել է երկհարկանի շինություն հարակից տարածքով:
Հետագայում շենքը կծառայի որպես մարզահամալիր` լողավազանով եւ մարզադահլիճներով:
«Մեղրիի քաղաքապետարանի եւ բնակչության անունից շնորհակալություն եմ հայտնում «ԱրմենՏել» ընկերությանը մեր քաղաքի նկատմամբ սրտացավ վերաբերմունք ցուցաբերելու համար», - նշել է Մեղրիի քաղաքապետ Սերգեյ  Հայրապետյանը:
««ԱրմենՏել»-ը, իրականացնելով բազմաթիվ սոցիալական ծրագրեր, շարունակում է աջակցել Հայաստանի ապագայի կերտմանը: Այս միջոցառումը, ինչպես եւ մեր ծրագրերի մեծ մասը, ուղղված է ապագա սերնդի զարգացմանը: Հուսով եմ, որ մարզահամալիրի կառուցումը կնպաստի երիտասարդների շրջանում առողջ ապրելակերպի գաղափարի տարածմանը եւ մարզական ոգու զարգացմանը», - նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Շինության ընդհանուր մակերեսը կազմում է 1409 ք.մ, իսկ հարակից տարածքը` 463 ք.մ: Շենքը նոր է, գտնվում է Ադելյան փ. 9/1 հասցեում` Մեղրի-Երեւան մայրուղու հարեւանությամբ:

13:14 | 18.01.11 | Новости | 5079
Ереван /Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) безвозмездно передал в собственность городской администрации города Мегри двухэтажное здание с прилегающей к нему территорией.
Здание будет переоборудовано в спортивный комплекс с бассейном и спортивными залами.
«От лица городской администрации и населения Мегри благодарю компанию «АрменТел» за сердечное отношение к нашему городу», - отметил мэр города Мегри Сергей Айрапетян.
««АрменТел», реализуя многочисленные проекты социальной сферы, продолжает содействовать будущему Армении. Данная инициатива, как и подавляющее большинство наших проектов, направлена на развитие подрастающего поколения страны. Надеюсь, что строительство комплекса поможет приобщить молодежь к здоровому образу жизни и развить спортивный дух», - отметил гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Общая площадь здания составляет 1409 кв.м, а площадь прилегающей территории - 463 кв.м. Здание новое, находится в непосредственной близости от трассы Мегри – Ереван по адресу ул. Аделяна 9/1.