13:14 | 18.01.11 | Նորություններ | 5060
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) Մեղրիի քաղաքապետարանին անհատույց տրամադրել է երկհարկանի շինություն հարակից տարածքով:
Հետագայում շենքը կծառայի որպես մարզահամալիր` լողավազանով եւ մարզադահլիճներով:
«Մեղրիի քաղաքապետարանի եւ բնակչության անունից շնորհակալություն եմ հայտնում «ԱրմենՏել» ընկերությանը մեր քաղաքի նկատմամբ սրտացավ վերաբերմունք ցուցաբերելու համար», - նշել է Մեղրիի քաղաքապետ Սերգեյ  Հայրապետյանը:
««ԱրմենՏել»-ը, իրականացնելով բազմաթիվ սոցիալական ծրագրեր, շարունակում է աջակցել Հայաստանի ապագայի կերտմանը: Այս միջոցառումը, ինչպես եւ մեր ծրագրերի մեծ մասը, ուղղված է ապագա սերնդի զարգացմանը: Հուսով եմ, որ մարզահամալիրի կառուցումը կնպաստի երիտասարդների շրջանում առողջ ապրելակերպի գաղափարի տարածմանը եւ մարզական ոգու զարգացմանը», - նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Շինության ընդհանուր մակերեսը կազմում է 1409 ք.մ, իսկ հարակից տարածքը` 463 ք.մ: Շենքը նոր է, գտնվում է Ադելյան փ. 9/1 հասցեում` Մեղրի-Երեւան մայրուղու հարեւանությամբ:

13:14 | 18.01.11 | News | 5105
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” company (Beeline trademark) handed over a two-storied building with adjacent territory without compensation to the administration of the city of Meghri.
The building will be reconstructed into a sports complex with a pool and gyms.
“On behalf of the city administration and the population of Meghri, I would like to thank “ArmenTel” company for warm attitude towards our city,” mayor of Meghri Sergey Hayrapetian stated.
“By realizing its multiple social projects, “ArmenTel” company continues contributing to Armenia’s future. This initiative, as well as the overwhelming majority of our projects, is directed to the development of the rising generation of the country. I hope the construction of the complex will make young people lead a healthy life and develop the sports spirit,” “ArmenTel CJSC Director General Igor Klimko stated.
The total area of the building is 1409 square meters; the area of the adjacent territory makes 463 square meters. It’s a new building, located on  9/1 Adelyan street, in immediate proximity to Meghri-Yerevan highway.