Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ի բաժանորդները զբաղեցնում են առաջին տեղը «Վիմպելկոմ» ընկերությունների խմբում ինտերնետի սպառման ցուցանիշով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: Նրա խոսքերով, Հայաստանում «ԱրմենՏել»-ի բաժանորդները մեկ շաբաթում սպառում են 300 տերաբայթ ինտերնետ:
Իգոր Կլիմկոն ընդգծել է, որ 2011թ. ընկերությունը մտադիր է լուրջ ուշադրություն դարձնել Հայաստանում լայնաշերտ ինտերնետի զարգացման վրա: Հնարավոր է առաջարկվեն նոր սակագնային պլաններ, ավելացվեն արագությունները:
Խոսելով 2011թ. ծրագրերի մասին` Իգոր Կլիմկոն նկատել է, որ ընկերությունը մտադիր է շարունակել բրենդավորված հեռախոսների առաջխաղացումը հայաստանյան շուկայում, ինչպես նաեւ համակարգչային տեխնիկայի վաճառքը ընկերության վաճառակետերում:
Ինչ վերաբերում է 4G ցանցի ծառայությունների մատուցմանը, ապա, Իգոր Կլիմկոյի խոսքերով, այդ թեմայով արդեն բանակցություններ են ընթանում: Նա նկատել է, որ չկան համապատասխան ազատ հաճախականություններ, եւ այդ խնդիրը չի կարող լուծվել մեկ օրվա ընթացքում: «ԱրմենՏել»-ի ղեկավարը նկատել է նաեւ, որ 4G ցանցի համար դեռեւս չկա սարքավորումների զանգվածային արտադրություն, ինչը մի փոքր դժվարացնում է այդ խնդրի լուծումը: Իգոր Կլիմկոն տեղեկացրել է, որ 2011թ. ընկերությունը մտադիր է կենտրոնանալ 3G ցանցի հնարավորությունների լիարժեք օգտագործման վրա:

15:09 | 18.01.11 | News | 5488
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” subscribers occupy the first place among “VimpelCom” Group of Companies as to consumption of internet.
Mediamax reports that General Director of “ArmenTel” CJSC (Beeline trademark) Igor Klimko said this at a news conference today. According to him, the weekly consumption of internet in Armenia by “ArmenTel” subscribers makes 300 terabyte.
Igor Klimko stressed that in 2010, the company intends to pay serious attention to development of broadband internet in Armenia. Probably, new tariff plans will be offered, the speeds will be increased.
Speaking of the plans for 2011, Igor Klimko noted that the company intends to continue promoting brand phones in the Armenian market, as well as sale of office equipment in the sales points of the company.
Concerning provision of 4G network services, according to Igor Klimko, negotiations on this topic are already in process. He noted that there is no free range of corresponding frequencies, and this issue cannot be solved in a day. Head of “ArmenTel” also noted that there is no mass production of devices for 4G network yet either, and the fact somewhat complicates the solution of this issue. Igor Klimko informed that in 2011, the company intends to focus on full-scale use of 3G network’s capacities.