10:55 | 19.01.11 | Նորություններ | 4621
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ընկերությունների միությունը (UITE) կմշակի եւ կառավարության քննարկմանը կներկայացնի օրինագծերի փաթեթ, որոնք անհրաժեշտ են էլեկտրոնային առեւտրի զարգացման համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վկայակոչելով միության 2011թ. գործունեության ծրագիրը, օրինագծերի փաթեթը ենթադրում է փոփոխություններ, մասնավորապես, հարկային եւ մաքսային օրենսդրությունում, «Արժութային կարգավորման եւ արժութային վերահսկողության մասին» օրենքում:
Մամուլի ծառայությունում նշել են, որ օրենսդրական առաջարկները կներառեն նաեւ շահերի պաշտպանության կառույցի ստեղծում վճարահաշվարկային ծառայություններ մատուցող ընկերությունների համար, ներմուծված ապրանքների երաշխիքային սպասարկման, մաքսային վարչարարության եւ ՏՏ ոլորտի ապրանքների արտահանման ընթացակարգերի պարզեցման հետ կապված խնդիրների լուծում:

10:55 | 19.01.11 | Новости | 4628
Ереван/Медиамакс/. Союз ИТ-компаний Армении (UITE) разработает и представит на рассмотрение правительства пакет законопроектов, необходимых для развития электронной коммерции.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на программу деятельности союза в 2011 году, пакет законопроектов предполагает изменения, в частности, в налоговом и таможенном законодательстве, «Законе о валютном регулировании и контроле».
В пресс-службе отметили, что законодательные предложения включают также создание структуры по защите интересов для компаний, оказывающих платежно-расчетные услуги, решение проблем, связанных с гарантийным обслуживанием импортированных товаров, таможенным администрированием и экспортом высокотехнологичной продукции.