10:55 | 19.01.11 | Նորություններ | 4621
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ընկերությունների միությունը (UITE) կմշակի եւ կառավարության քննարկմանը կներկայացնի օրինագծերի փաթեթ, որոնք անհրաժեշտ են էլեկտրոնային առեւտրի զարգացման համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վկայակոչելով միության 2011թ. գործունեության ծրագիրը, օրինագծերի փաթեթը ենթադրում է փոփոխություններ, մասնավորապես, հարկային եւ մաքսային օրենսդրությունում, «Արժութային կարգավորման եւ արժութային վերահսկողության մասին» օրենքում:
Մամուլի ծառայությունում նշել են, որ օրենսդրական առաջարկները կներառեն նաեւ շահերի պաշտպանության կառույցի ստեղծում վճարահաշվարկային ծառայություններ մատուցող ընկերությունների համար, ներմուծված ապրանքների երաշխիքային սպասարկման, մաքսային վարչարարության եւ ՏՏ ոլորտի ապրանքների արտահանման ընթացակարգերի պարզեցման հետ կապված խնդիրների լուծում:

10:55 | 19.01.11 | News | 4377
Yerevan/Mediamax/. Union of IT Enterprises (UITE) of Armenia will elaborate and present to the consideration of the government a package of draft laws, necessary for development of e-commerce.
Mediamax reports referring to the Union’s action plan for 2011 that the package of draft laws provides for changes, in particular, in tax and customs legislation and the law on “Currency Regulation and Control”.
The press service noted that the legislative suggestions also include establishment of a structure to protect the interests of companies, which render payment and account services, solution of problems, related to warranty service of imported goods, customs administration and export of high technology production.