ՀԱԳՄ գործադիր տնօրեն Գագիկ Մակարյանը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանի արդյունաբերողների եւ գործարարների միության /ՀԱԳՄ/ գործադիր տնօրեն Գագիկ Մակարյանը այսօր ասել է, որ հարկային հաշվետվությունների տրամադրման էլեկտրոնային համակարգը կատարելագործման կարիք ունի:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Գագիկ Մակարյանն այսօր ասել է, որ 2011թ. հունվարի կեսից, երբ առեւտրային կառույցները սկսել են հաշվետվություններ ներկայացնել էլեկտրոնային եղանակով, համակարգում բացահայտվել են ծրագրային բնույթի խնդիրներ:
«Սպառողներից բողոքներ են ստացվել, որ նշված ժամանակահատվածում համակարգը մասամբ թերացել է գերծանրաբեռնվածության պատճառով»,- ասել է նա:

13:06 | 22.02.11 | Новости | 4294
Ереван/Медиамакс/. Исполнительный директор Союза промышленников и предпринимателей Армении (СППА) Гагик Макарян сказал сегодня, что электронная система предоставления налоговых отчетов нуждается в совершенствовании.
Как сообщает Медиамакс, Гагик Макарян сказал сегодня, что с середины января 2011 года, когда коммерческие структуры начали предоставлять отчеты в электронном виде, в системе были выявлены проблемы программного характера.
«От потребителей стали поступать жалобы, что в указанный период система частично «зависала» по причине сверхзагруженности», - сказал он.