ՀԱԳՄ գործադիր տնօրեն Գագիկ Մակարյանը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանի արդյունաբերողների եւ գործարարների միության /ՀԱԳՄ/ գործադիր տնօրեն Գագիկ Մակարյանը այսօր ասել է, որ հարկային հաշվետվությունների տրամադրման էլեկտրոնային համակարգը կատարելագործման կարիք ունի:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Գագիկ Մակարյանն այսօր ասել է, որ 2011թ. հունվարի կեսից, երբ առեւտրային կառույցները սկսել են հաշվետվություններ ներկայացնել էլեկտրոնային եղանակով, համակարգում բացահայտվել են ծրագրային բնույթի խնդիրներ:
«Սպառողներից բողոքներ են ստացվել, որ նշված ժամանակահատվածում համակարգը մասամբ թերացել է գերծանրաբեռնվածության պատճառով»,- ասել է նա:

Executive Director of the UMBA Gagik Makaryan
Yerevan/Mediamax/. Executive Director of the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia (UMBA), Gagik Makaryan, said today that the electronic system of tax reports provision needs to be improved.
Gagik Makaryan said that since mid January 2011, when the commercial structures began to provide their electronic reports, software problems have appeared in the system, Mediamax reports.
“We received complaints from consumers that during the accounting period the system “hung” due to overloading,” he said.