11:22 | 23.02.11 | Նորություններ | 5867
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia ընկերությունը մտադիր է վերանայել ռոումինգի սակագները տարբեր ուղղություններով:
Այդ մասին, պատասխանելով Մեդիամաքս-ի հարցին, ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Ռոումինգի սակագները փոխվելու են, ինչպես փոփոխվում են տեղական զանգերի սակագները: Իհարկե, պետք է իմանալ, որ դրանց գնագոյացման եւ տարիֆիկացման տրամաբանությունը նույնը չէ: Որպես մոտակա փոփոխություններ կարող եմ նշել, որ ընդլայնելու ենք Orange Գոտում ընդգրկված երկրների ցանկը, որը թույլ է տալիս առաջարկել բացառիկ սակագներ Orange-ի ներկայության եվրոպական երկրներում: Կլինեն նաեւ այլ կոնկրետ վերանայումներ»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Պատասխանելով ռոումինգի սակագների վերանայման հեռանկարների մասին Մեդիամաքս-ի հարցին` «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշ) հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանն ասել է.
«Ռոումինգի սակագների փոփոխումը չի կարող կատարվել ընդհանուր, դրանք սահմանվում են առանձին միջօպերատորական համաձայնագրերով: Այդ պատճառով գների փոփոխություն կարող է լինել միայն առանձին ուղղությունների համար: Օգտագործելով կապի միջազգային օպերատորի իր կարգավիճակը` «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խումբն իր ներկայության երկրներում առաջարկում է ռոումինգ Beeline ցանցում զգալիորեն ավելի շահավետ գներով, քան այլ օպերատորների մոտ»:
Պատասխանելով այն հարցին, թե Beeline-ի բաժանորդների ո՞ր մասն է օգտվում ռոումինգի ծառայությունից տարին գոնե մեկ անգամ` Անուշ Բեղլոյանն ասել է.
«Ռոումինգի ծառայությունից օգտվող բաժանորդների տոկոսը մոտավորապես համընկնում է ամեն տարի արտասահման գործնական հանդիպումների կամ հանգստանալու մեկնող ՀՀ քաղաքացիների տոկոսին»:

11:22 | 23.02.11 | News | 5567
Yerevan/Mediamax/. Orange Armenia is going to review roaming tariffs for specific directions, company Director General Bruno Duthoit told Mediamax.
“Roaming tariffs will change just like the tariffs for local calls. We should certainly understand that the pricing and tariff making logic of these services differs. As for upcoming changes, I can say that we are going to enlarge the list of countries of Orange Zone, which will help offer exclusive prices for European countries where Orange is present. There will be other concrete revisions as well,” Bruno Duthoit stated.
In reply to Mediamax’s question about the prospects of reviewing roaming prices, Head of Public Relations Service of “ArmenTel” CJSC (Beeline trademark) Anush Begloyan said:
“Roaming tariffs cannot be changed on the whole; roaming prices are set by separate inter-operator agreements. That’s why the prices may change only for specific directions. Using its status as an international communications operator “VimpelCom” group of companies offers roaming in Beeline networks in countries of its presence at more available prices than the other operators.”
When asked by Mediamax about the number of Beeline clients using roaming services at least once a year, Anush Begloyan said:
“The percentage of subscribers using roaming approximately coincides with the percentage of Armenian citizens leaving on a business trip abroad or on vacation every year.”