11:22 | 23.02.11 | Նորություններ | 5867
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia ընկերությունը մտադիր է վերանայել ռոումինգի սակագները տարբեր ուղղություններով:
Այդ մասին, պատասխանելով Մեդիամաքս-ի հարցին, ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Ռոումինգի սակագները փոխվելու են, ինչպես փոփոխվում են տեղական զանգերի սակագները: Իհարկե, պետք է իմանալ, որ դրանց գնագոյացման եւ տարիֆիկացման տրամաբանությունը նույնը չէ: Որպես մոտակա փոփոխություններ կարող եմ նշել, որ ընդլայնելու ենք Orange Գոտում ընդգրկված երկրների ցանկը, որը թույլ է տալիս առաջարկել բացառիկ սակագներ Orange-ի ներկայության եվրոպական երկրներում: Կլինեն նաեւ այլ կոնկրետ վերանայումներ»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Պատասխանելով ռոումինգի սակագների վերանայման հեռանկարների մասին Մեդիամաքս-ի հարցին` «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշ) հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանն ասել է.
«Ռոումինգի սակագների փոփոխումը չի կարող կատարվել ընդհանուր, դրանք սահմանվում են առանձին միջօպերատորական համաձայնագրերով: Այդ պատճառով գների փոփոխություն կարող է լինել միայն առանձին ուղղությունների համար: Օգտագործելով կապի միջազգային օպերատորի իր կարգավիճակը` «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խումբն իր ներկայության երկրներում առաջարկում է ռոումինգ Beeline ցանցում զգալիորեն ավելի շահավետ գներով, քան այլ օպերատորների մոտ»:
Պատասխանելով այն հարցին, թե Beeline-ի բաժանորդների ո՞ր մասն է օգտվում ռոումինգի ծառայությունից տարին գոնե մեկ անգամ` Անուշ Բեղլոյանն ասել է.
«Ռոումինգի ծառայությունից օգտվող բաժանորդների տոկոսը մոտավորապես համընկնում է ամեն տարի արտասահման գործնական հանդիպումների կամ հանգստանալու մեկնող ՀՀ քաղաքացիների տոկոսին»:

11:22 | 23.02.11 | Новости | 5891
Ереван/Медиамакс/. Компания Orange Armenia намерена пересмотреть тарифы на роуминг в отдельных направлениях.
Об этом, отвечая на вопрос Медиамакс, сказал гендиректор компании Бруно Дютуа.
«Тарифы на роуминг будут меняться, также как и меняются тарифы на местные звонки. Конечно, следует понимать, что логика ценообразования и тарификации этих услуг различается. Что касается ближайших изменений, могу сказать, что мы расширим список стран Зоны Orange, что позволит предложить исключительные цены для тех европейских стран, в которых присутствует Orange. Будут и другие конкретные пересмотры», - сказал Бруно Дютуа.
Отвечая на вопрос Медиамакс о перспективах пересмотра цен на роуминг, руководитель службы по связям с общественность ЗАО «АрменТел» (бренд Beeline) Ануш Беглоян сказала:
«Изменение тарифов на роуминг не может происходить в целом, цены на роуминг определяются отдельными межоператорскими соглашениями. Поэтому изменение цен может происходить только по отдельным направлениям. Используя свой статус международного оператора связи, группа компаний «ВымпелКом» предлагает роуминг в сетях Beeline в странах своего присутствия по ценам значительно более выгодным, чем у других операторов».
Отвечая на вопрос о о том, какой процент абонентов Beeline пользуется услугой роуминга хотя бы раз в год, Ануш Беглоян сказала:
«Процент абонентов, пользующихся услугой роуминга, приблизительно совпадает с процентом граждан Армении, ежегодно выезжающих за рубеж в деловые поездки или на отдых».