13:00 | 25.02.11 | Նորություններ | 5072
Երեւան/Մեդիամաքս/. 2010թ. չորրորդ եռամսյակում «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի USSD-մենյուից օգտվել է միջինը 25 500 բաժանորդ:
Այդ մասին Մեդիամաքս-ին հայտնել են «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի մամուլի ծառայությունում:
USSD-ն (Unstructured Supplementary Service Data) ծառայություն է բջջային ցանցերում, որը թույլ է տալիս կազմակերպել ինտերակտիվ փոխգործակցություն ցանցի բաժանորդի եւ սպասարկման հնարավորությունների միջեւ կարճ հաղորդագրությունների փոխանցման ռեժիմով:
Պատասխանելով Մեդիամաքս-ի հարցին` «ԱրմենՏել»-ի մամուլի քարտուղար Անուշ Բեղլոյանն ասել է, որ «USSD-մենյու ծառայությունը համեմատաբար նոր է մեր բաժանորդների համար, այդ պատճառով խոսել դրա օգտագործման ցուցանիշների մասին դեռ վաղ է»: Նրա խոսքերով, ներկայումս Beeline-ի բաժանորդները գերադասում են ծառայություններին միանալ կամ դրանք արգելափակել սպասարկման կենտրոն զանգահարելու կամ ընկերության կայքում «Անձնական գրասենյակի» միջոցով:
Պատասխանելով Orange Armenia-ի բաժանորդների կողմից USSD-մենյուի օգտագործման վիճակագրության մասին Մեդիամաքս-ի հարցին` ընկերության մամուլի քարտուղար Լիլիթ Մարտիրոսյանն ասել է. «Մեր բաժանորդներին ավելի շատ հետաքրքրում է երաժշտությունը, մասնավորապես, հայկական էստրադան, ինչպես նաեւ խաղերը»:

13:00 | 25.02.11 | Новости | 5041
Ереван/Медиамакс/. В IV квартале 2010 года услугами USSD-меню «ВиваСелл-МТС» в среднем пользовались 25,500 абонентов компании.
Об этом Медиамакс сообщили в пресс-службе «ВиваСелл-МТС».
USSD (Unstructured Supplementary Service Data) - сервис в мобильных сетях, позволяющий организовать интерактивное взаимодействие между абонентом сети и сервисными приложениями в режиме передачи коротких сообщений.
Отвечая на вопрос Медиамакс, пресс-секретарь «АрменТел» Ануш Беглоян сказала, что «услуга USSD-меню является сравнительно новой для наших абонентов, поэтому говорить об устоявшихся показателях ее использования пока рано». По ее словам, в настоящее время абоненты Beeline предпочитают подключать или отключать услуги звонком в колл-центр или посредством «Личного Кабинета» на сайте компании.
Отвечая на вопрос Медиамакс о статистике использования USSD-меню абонентами Orange Armenia, пресс-секретарь компании Лилит Мартиосян сказала: