11:05 | 04.03.11 | Նորություններ | 5392
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մեդիամաքս ընկերությունը այսօր հայտարարել է իր www.Mediamax.am կայքի վերագործարկման մասին, որն այսուհետ հանդիսանում է տեղեկատվական պորտալ` էլեկտրոնային թերթի տարրերով:
«Մեդիամաքսը ՀՀ մեդիա-շուկայում գործում է 12 տարի, ունի ուժեղ ապրանքանիշ եւ հարուստ փորձ: Մենք որոշել ենք, որ ժամանակն է հանրությանը տեղեկատվություն ներկայացնել ոչ միայն ավանդական ԶԼՄ-ների միջոցով, այլեւ անմիջականորեն»,- ասել է Մեդիամաքսի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
Մեդիամաքսի առաջին ինտերնետային պորտալը` www.Auto.am-ը, գործարկվել է 2003թ.: Այսօր Մեդիամաքս ինտերնետ-հոլդինգը ներառում է 4 հաջողված եւ լավ մոնետիզացված նախագիծ` www.Auto.am, www.Banks.am, www.Itel.am եւ www.Bravo.am:
«Մեզ հաջողվել է ստեղծել Հայաստանի ամենառեյտինգային պորտալները ավտոմեքենաների, ֆինանսական շուկայի, IT-ի եւ հեռահաղորդակցությունների, ինչպես նաեւ ժամանցի ոլորտում: Վստահ ենք, որ www.Mediamax.am հասարակական-քաղաքական պորտալի գործարկումը կհամալրի հաջողված նախագծերի ցանկը եւ ավելի կամրապնդի Մեդիամաքսի դիրքերը ՀՀ ինտերնետային շուկայում»,- ասել է Արա Թադեւոսյանը:
Ինչպես եւ ընկերության մյուս ինտերնետային նախագծերի դեպքում, www.Mediamax.am պորտալում հիմնական շեշտը կդրվի սեփական եզակի բովանդակության վրա` նորություններ, վերլուծություն, բացառիկ հարցազրույցներ համաշխարհային առաջատար քաղաքական գործիչների հետ:
Մեդիամաքսը նաեւ համագործակցության է հրավիրել տեղի եւ օտարերկրյա հեղինակներին, ովքեր պարբերաբար սյունակներ կգրեն www.Mediamax.am-ի համար:
Պորտալում ներկայացված կլինի նաեւ լիցենզավորված արտասահմանյան բովանդկություն: Մեդիամաքսը Project Syndicate միջազգային սինդիկատի կողմից բացառիկ իրավունք է ստացել Հայաստանում ներկայացնել մեկնաբանություններ, որոնք գրում են համաշխարհային ճանաչում ունեցող հայտնի տնտեսագետներն ու քաղաքագետները: Project Syndicate-ը միավորում է շուրջ 500 ԶԼՄ աշխարհի 150 երկրներում:
Բացի դրանից, ԱՄՆ Մարշալի Գերմանական հիմնադրամի (GMF) հետ պայմանավորվածությունների շրջանակներում Մեդիամաքսը բացառիկ իրավունք է ստացել Հայաստանում հրապարակել «Թուրքիայի մասին» շարքի հոդվածները` գրված հայտնի ամերիկացի, եվրոպացի եւ թուրք հեղինակների կողմից:

11:05 | 04.03.11 | Новости | 5425
Ереван/Медиамакс/. Компания Медиамакс объявила сегодня о перезапуске своего сайта www.Mediamax.am, который отныне является информационным порталом с элементами электронной газеты.
«Медиамакс работает на медийном рынке Армении 12 лет, обладает сильным брендом и большим опытом. Мы решили, что пришло время поставлять информацию обществу не только посредством традиционных СМИ, но и напрямую», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.
Первый интернет-портал Медиамакс – www.Auto.am, был запущен в 2003 году. Сегодня в интернет-холдинг Медиамакс входят 4 успешных и хорошо монетизированных проекта -  www.Auto.am, www.Banks.am, www.Itel.am и www.Bravo.am.
«Нам удалось создать самые популярные порталы в Армении в области автомобилей, финансового рынка, IT и телекоммуникаций и развлечений. Мы уверены, что запуск общественно-политического портала www.Mediamax.am дополнит линейку успешных проектов и еще более укрепит позиции Медиамакс на интернет-рынке Армении», - сказал Ара Тадевосян.
Как и в случае с другими интернет-проектами компании, на портале www.Mediamax.am главная ставка будет делаться на уникальный собственный контент – новости, аналитика, эксклюзивные интервью с ведущими мировыми политиками.
Медиамакс также привлек к сотрудничеству местных и зарубежных авторов, которые регулярно будут писать колонки для www.Mediamax.am.
На портале будет представлен и лицензионный зарубежный контент. Медиамакс получил от международного синдиката Project Syndicate эксклюзивное право представлять в Армении комментарии, которые регулярно пишут всемирно известные экономисты и политологи. Project Syndicate объединяет почти 500 СМИ в 150 странах.
Кроме того, в рамках договоренностей с Немецким фондом Маршалла США (GMF), Медиамакс получил эксклюзивное право на публикацию в Армении серий статей «О Турции», которые регулярно пишут известные американские, европейские и турецкие авторы.