11:05 | 04.03.11 | Նորություններ | 5392
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մեդիամաքս ընկերությունը այսօր հայտարարել է իր www.Mediamax.am կայքի վերագործարկման մասին, որն այսուհետ հանդիսանում է տեղեկատվական պորտալ` էլեկտրոնային թերթի տարրերով:
«Մեդիամաքսը ՀՀ մեդիա-շուկայում գործում է 12 տարի, ունի ուժեղ ապրանքանիշ եւ հարուստ փորձ: Մենք որոշել ենք, որ ժամանակն է հանրությանը տեղեկատվություն ներկայացնել ոչ միայն ավանդական ԶԼՄ-ների միջոցով, այլեւ անմիջականորեն»,- ասել է Մեդիամաքսի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
Մեդիամաքսի առաջին ինտերնետային պորտալը` www.Auto.am-ը, գործարկվել է 2003թ.: Այսօր Մեդիամաքս ինտերնետ-հոլդինգը ներառում է 4 հաջողված եւ լավ մոնետիզացված նախագիծ` www.Auto.am, www.Banks.am, www.Itel.am եւ www.Bravo.am:
«Մեզ հաջողվել է ստեղծել Հայաստանի ամենառեյտինգային պորտալները ավտոմեքենաների, ֆինանսական շուկայի, IT-ի եւ հեռահաղորդակցությունների, ինչպես նաեւ ժամանցի ոլորտում: Վստահ ենք, որ www.Mediamax.am հասարակական-քաղաքական պորտալի գործարկումը կհամալրի հաջողված նախագծերի ցանկը եւ ավելի կամրապնդի Մեդիամաքսի դիրքերը ՀՀ ինտերնետային շուկայում»,- ասել է Արա Թադեւոսյանը:
Ինչպես եւ ընկերության մյուս ինտերնետային նախագծերի դեպքում, www.Mediamax.am պորտալում հիմնական շեշտը կդրվի սեփական եզակի բովանդակության վրա` նորություններ, վերլուծություն, բացառիկ հարցազրույցներ համաշխարհային առաջատար քաղաքական գործիչների հետ:
Մեդիամաքսը նաեւ համագործակցության է հրավիրել տեղի եւ օտարերկրյա հեղինակներին, ովքեր պարբերաբար սյունակներ կգրեն www.Mediamax.am-ի համար:
Պորտալում ներկայացված կլինի նաեւ լիցենզավորված արտասահմանյան բովանդկություն: Մեդիամաքսը Project Syndicate միջազգային սինդիկատի կողմից բացառիկ իրավունք է ստացել Հայաստանում ներկայացնել մեկնաբանություններ, որոնք գրում են համաշխարհային ճանաչում ունեցող հայտնի տնտեսագետներն ու քաղաքագետները: Project Syndicate-ը միավորում է շուրջ 500 ԶԼՄ աշխարհի 150 երկրներում:
Բացի դրանից, ԱՄՆ Մարշալի Գերմանական հիմնադրամի (GMF) հետ պայմանավորվածությունների շրջանակներում Մեդիամաքսը բացառիկ իրավունք է ստացել Հայաստանում հրապարակել «Թուրքիայի մասին» շարքի հոդվածները` գրված հայտնի ամերիկացի, եվրոպացի եւ թուրք հեղինակների կողմից:

Yerevan/Mediamax/. Mediamax Company announced today the relaunch of its www.Mediamax.am website, which is from now on an information portal with elements of an e-newspaper.
“Mediamax has been functioning in Armenia’s media market for already 12 years, has a strong brand and big experience. We decided that it is time to supply information to the society not only by means of traditional media, but also directly”, Mediamax Director Ara Tadevosyan stated.
The first internet portal of Mediamax – www.auto.am, was launched in 2003. Today, Mediamax’s internet holding includes 4 successful and well-monetized projects: www.Auto.am, www.Banks.am, www.Itel.am and www.Bravo.am.
“We managed to create the most popular portals in Armenia in the sphere of cars, financial market, IT and telecommunications, as well as entertainment. We are sure that the launch of www.Mediamax.am portal will add up to the line of successful projects and will even more consolidate the positions of Mediamax in Armenian internet market”, Ara Tadevosyan stated.
Just like in case with other internet projects of the company, the main focus at www.Mediamax.am portal will be on the unique own content: news, analysis, exclusive interviews with foreign politicians.
Mediamax has also attracted local and foreign authors for cooperation. They will regularly write columns for www.Mediamax.am.
Licensed foreign content will also be presented at the portal. Mediamax received a right from international Project Syndicate to present in Armenia the comments, which are regularly written by world famous economists and political scientists. Project Syndicate unites almost 500 Media in 150 countries.
Besides, within the framework of agreement with U.S. German Marshal Fund (GMF), Mediamax has received an exclusive right to publicize in Armenia a series of articles “About Turkey”, which are regularly written by prominent U.S., European and Turkish authors.