17:31 | 14.03.11 | Նորություններ | 4567
Orange-ը եւ «Շեն» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունը շարունակում են Հայաստանի հեռավոր համայնքների զարգացմանն ուղղված բարեգործական ծրագրի իրականացումը, որոնց առանցքում շարունակում են մնալ երեխաները:
Վահան գյուղի մանկապարտեզի բացմամբ մեկնարկում է Orange-ի եւ Շենի` համայնքային զարգացմանն ուղղված 2011թ. բարեգործական ծրագիրը:
Վահան գյուղն ունի 1228 բնակիչ, եւ մանկապարտեզը նախատեսված էր ընդունելու 20 երեխայի, սակայն բազմաթիվ դիմումների արդյունքում ծրագիրն ընդլայնվեց եւ մանկապարտեզն այսօր պատրաստ է ընդունել 40 երեխայի:
Մանկապարտեզի վերականգնման աշխատանքները համատեղ իրականացրել են USAID/CHF եւ «Շեն» կազմակերպությունները, իսկ կահավորումն իրականացրել է Orange-ը` տրամադրելով 5,945,000 դրամ: Աշխատանքներին իր ակտիվ մասնակցությունն է բերել նաեւ համայնքը:
«Որպես երկրի տնտեսական կյանքում կարեւոր դեր ունեցող ընկերություն` մենք ցանկանում ենք նաեւ մեր ներդրումն ունենալ այլ` «ոչ հաղորդակցային» ոլորտներում: Անցյալ տարվա ընթացքում Շենի հետ իրականացված բազմաթիվ ծրագրեր իրենց հրաշալի արդյունքն են տվել: Դրա ապացույցն են այն մանկապարտեզներն ու մարզադահլիճները, որոնք այսօր բազմաթիվ երեխաների են ընդունում: Եթե միայն դիտարկենք համակարգչային սրահներից մեկի` Արագած համայքնի դեպքը, կտեսնենք, որ ընդամենը հինգ ամսում այս փոքր գյուղում 2000 ինտերնետի այցելություն է եղել », ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

17:31 | 14.03.11 | Новости | 4610
Orange и благотворительная организация «Шен» продолжают реализацию благотворительной программы по развитию отдаленных сельских общин Армении, в центре внимания которой остаются дети.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Orange Armenia, открытием детского сада села Ваан стартовала благотворительная программа Orange и «Шен» 2011 года.
В селе 1228 жителей, детский сад был расчитан на 20 детей, однако программа была расширена, и в настоящее время детский сад готов принять 40 детей.
Работы по восстановлению детского сада совместно вели организации USAID/CHF и «Шен», а мебель и оборудование предоставила Orange Armenia, выделив 5,9 млн драмов.
«Буду компанией, играющей важную роль в экономической жизни страны, мы желаем иметь свой вклад также вне сферы телекоммуникаций. Множество благотворительных программ, реализованных в прошлом году в сотрудничестве с «Шен», дали превосходные результаты. Доказательством тому служат построенные детские сады и спортзалы, принимающие сегодня большое количество детей. Возьмем хотя бы пример оборудования компьютерного класса в селе Арагац: всего за пять месяцев из этой маленькой деревни было зафиксировано 2000 случаев входа в интернет», - отметил генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа.