17:38 | 25.03.11 | Նորություններ | 4483
Երեւան/Մեդիամաքս/. Աուտիզմի իրազեկման միջազգային օրվան ընդառաջ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր այցելել է աուտիզմով հիվանդ երեխաների համար նախատեսված «Երեխաների զարգացման միջազգային կենտրոն»:
Կենտրոնի 20 սաները 3-12 տարեկան են: 2008 թվականից սկսած “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ն աջակցություն է ցուցաբերում կենտրոնին:
Ինչպես Մեդիամաքսին տեղեկացրել են “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի մամլո ծառայությունում, Ռալֆ Յիրիկյանը յուրաքանչյուր երեխայի նվիրել է հանրահայտ «Դորլինգ Քինդերսլի» հրատարակչության «Իմ առաջին գիրքը» շարքի 10 գրքերը, որում բառերի ընտրությունը, դրանց համադրումը եւ գունային լուծումներն արված են այնպես, որ գրավեն երեխայի ուշադրությունը եւ տրամադրեն սովորելու: Նկարազարդ ու գունեղ գրքերի միջոցով աշխարհի տարբեր ժողովուրդների միլիոնավոր երեխաներ ճանաչում են իրենց մայրենին ու շրջապատող աշխարհը:
Կենտրոնի աշխատակազմի եւ այնտեղ հաճախող երեխաների ծնողների փաստմամբ, կենտրոն հաճախելու շնորհիվ երեխաների մոտ նկատելի առաջընթաց է դրսեւորվել ոչ միայն ակադեմիական գիտելիքների ձեռքբերման մեջ, այլ նաեւ ինքնասպասարկման եւ սոցիալականացման ոլորտում, ինչի մասին վկայում են երեխաների վարքում եւ նրանց մտավոր ունակություններում գրանցված դրական փոփոխությունները:
«Յուրաքանչյուր երեխա արժանի է ունենալ ծիծաղելու եւ խաղալու հնարավորություն եւ դառնալու ուրախ ու առողջ մեծահասակ: «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը հավատում է, որ ձեռք ձեռքի տված, միասին պայքարելով մենք կունենանք դրական արդյունք եւ առաջընթաց: Մենք ուզում ենք լինել այս ընտանիքների կողքին, որպեսզի նրանք չհուսահատվեն: Մենք, որպես սոցիալապես պատասխանատու ընկերություն, հաստատակամ ենք նրանց աջակցելու գործում»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:38 | 25.03.11 | News | 4520
Yerevan/Mediamax/. In the frames of the Autism Awareness International Day VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian visited the Children Development Center for children with autism.
The Center accommodates twenty 3-12 year-old children. VivaCell-MTS has been supporting the Center since 2008.
Mediamax was informed in “VivaCell-MTS” press service that Mr. Yirikian presented each child with a set of the world-known “Dorling Kindersley” publishing company’s “My First Board Book” illustrated and colorful series, with the help of which millions of children of the world get to know their mother tongue and the surrounding world.
According to the professional staff of the Center and the parents of the children, progress and positive change was observed not only in terms of obtaining academic knowledge but in the behavior and mental abilities of the children as well.
“All children deserve the opportunity to laugh and play and to become healthy and happy adults. VivaCell-MTS believes that joining hands and struggling together we will have positive result and progress for these children. We just want to give the families hope so that they don’t give up. We, as a corporate responsible company, are committed to supporting them in this”, noted VivaCell-MTS General Manager.