“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը կհովանավորի “Սպեղանի” երգչախմբի 2011թ. համերգաշրջանը, որը մեկնարկել է Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, համերգաշրջանը կընդգրկի նաեւ Մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակին նվիրված համերգ, որի ընթացքում կհնչեն հայ եկեղեցական ու մշակութային գործիչների ստեղծագործություններ:
““Սպեղանի” երգչախմբի կատարումները մեզ հպարտության զգացում են պարգեւում, եւ մեր պարտականությունն է հնարավորություն տալ նրանց շարունակել ներկայացնել Հայաստանի ուրույն մշակութային ժառանգությունն աշխարհին”,-ասել է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:37 | 28.03.11 | Новости | 4356
Ереван/Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» будет спонсировать концертный сезон 2011 года хора «Спегани», который стартовал в Доме камерной музыки имени Комитаса.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе оператора связи, сезон включит концерт, посвященный жертвам Геноцида армян, где прозвучат произведения духовных и культурных деятелей Армении.
«Исполнения хора «Спегани» дарят чувство большой гордости, и наша обязанность – дать им возможность продолжить представлять миру своеобразное культурное наследие Армении»,- отметил гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.