16:39 | 01.04.11 | Նորություններ | 5133
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտարարել է Beeline բջջային ցանցի բաժանորդների համար «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայության ավտոմատ ակտիվացման մասին:
«Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությունն ապահովում է հեռախոսի միջոցով մուտք ինտերնետ առանց լրացուցիչ կարգավորումների. բավարար է միայն հեռախոսում GRPS-ինտերնետի հետ աշխատելու ցանկացած հաշվառման գրառման/հասանելիության կետի (Access Point) առկայությունը: Գրառումը կարող է չպարունակել ոչ մի կարգավորում. «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությանը միանալիս կարգավորումները սահմանվում են ավտոմատ կերպով: «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությունից օգտվելիս տվյալների փոխանցման/ստացման արժեքը նվազեցվել է և համապատասխանեցվել բաժանորդի սակագնային պլանով նախատեսված GRPS-ինտերնետի արժեքին: Օրինակ, «Մերոնք» կամ «Շրջապատ» սակագնային փաթեթներում «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայության միջոցով փոխանցած/ստացած տվյալների 1 ՄԲ արժեքը կկազմի 29 դրամ, իսկ «Ընկերներ» փաթեթում` 25 դրամ:
««Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությունը հաճախորդների  համար առավելագույն հարմարավետության ապահովմանն ուղղված «ԱրմենՏել» ընկերության հերթական քայլն է: Այսուհետ, մեր հաճախորդները կարող են չմտածել ինտերնետի կարգավորումների կամ սակագների տարբերությունների մասին եւ օգտվել շարժական ինտերնետից ավելի մատչելի գնով», - նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նոր բաժանորդները կարող են օգտվել շարժական ինտերնետից առանց լրացուցիչ կարգավորումների, իսկ գործող բաժանորդների համար «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությունն ավտոմատ կմիացվի ապրիլ ամսվա ընթացքում: Բաժանորդը կարող է ինքնուրույն միացնել ծառայությունը` հավաքելով *110*441# հրահանգը: Ծառայությունն ապաակտիվացնելու համար պետք է հավաքել *110*440#:

16:39 | 01.04.11 | News | 5054
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” announced automatic activation of “Internet for All” service for subscribers of Beeline mobile connection.
“Internet for All” service provides for internet access via the cell phone without additional settings. Any user account/access point for work with GPRS internet in the phone is sufficient for connection. The access point may not contain any setup. Setup is regulated automatically while connecting to “Internet for All” service. The cost of download/upload data while using “Internet for All” service is reduced and brought to compliance with the cost of GPRS internet in the tariff plan of the subscriber. For instance, for “Meronk” or “Shrjapat” tariff plans the cost of 1MB of download/upload data while using “Internet for All” service will make 29 AMD, and for “Friends” tariff plan – 25 AMD.
““Internet for All” service is another step from the part of “ArmenTel” company, aiming at providing for maximum comfort for the subscribers. Now our customers don’t have to think of settings of Internet or of difference in tariffing of services and use the mobile internet at a more affordable price”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.
All the new subscribers will be able to use mobile internet without any additional setup, and for current subscribers the service will automatically be activated stage by stage within the month of April. The subscribers can activate “Internet for All” service individually by dialing *110*441# command, and in order to deactivate the service, one should dial *110*440# command.