16:39 | 01.04.11 | Նորություններ | 5133
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտարարել է Beeline բջջային ցանցի բաժանորդների համար «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայության ավտոմատ ակտիվացման մասին:
«Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությունն ապահովում է հեռախոսի միջոցով մուտք ինտերնետ առանց լրացուցիչ կարգավորումների. բավարար է միայն հեռախոսում GRPS-ինտերնետի հետ աշխատելու ցանկացած հաշվառման գրառման/հասանելիության կետի (Access Point) առկայությունը: Գրառումը կարող է չպարունակել ոչ մի կարգավորում. «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությանը միանալիս կարգավորումները սահմանվում են ավտոմատ կերպով: «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությունից օգտվելիս տվյալների փոխանցման/ստացման արժեքը նվազեցվել է և համապատասխանեցվել բաժանորդի սակագնային պլանով նախատեսված GRPS-ինտերնետի արժեքին: Օրինակ, «Մերոնք» կամ «Շրջապատ» սակագնային փաթեթներում «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայության միջոցով փոխանցած/ստացած տվյալների 1 ՄԲ արժեքը կկազմի 29 դրամ, իսկ «Ընկերներ» փաթեթում` 25 դրամ:
««Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությունը հաճախորդների  համար առավելագույն հարմարավետության ապահովմանն ուղղված «ԱրմենՏել» ընկերության հերթական քայլն է: Այսուհետ, մեր հաճախորդները կարող են չմտածել ինտերնետի կարգավորումների կամ սակագների տարբերությունների մասին եւ օգտվել շարժական ինտերնետից ավելի մատչելի գնով», - նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նոր բաժանորդները կարող են օգտվել շարժական ինտերնետից առանց լրացուցիչ կարգավորումների, իսկ գործող բաժանորդների համար «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությունն ավտոմատ կմիացվի ապրիլ ամսվա ընթացքում: Բաժանորդը կարող է ինքնուրույն միացնել ծառայությունը` հավաքելով *110*441# հրահանգը: Ծառայությունն ապաակտիվացնելու համար պետք է հավաքել *110*440#:

16:39 | 01.04.11 | Новости | 5123
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» объявил об автоматическом подключении услуги «Интернет для всех» абонентам мобильной связи Beeline.
Услуга «Интернет для всех» обеспечивает доступ в интернет через мобильный телефон без дополнительных настроек - достаточно наличия в телефоне любой учетной записи/точки доступа (Access Point) для работы с GPRS-интернетом. Учетная запись может не содержать никаких настроек, при подключении к услуге «Интернет для всех» настройки регулируются автоматически. Стоимость переданных/полученных данных при пользовании услугой «Интернет для всех» снижена и приведена в соответствие со стоимостью GPRS-интернета в тарифном плане абонента. Например, на ТП «Меронк» или «Шрджапат» стоимость 1 МБ переданных/полученных данных при пользовании услугой «Интернет для всех» составит 29 драм, а на ТП «Друзья» - 25 драм.
«Услуга «Интернет для всех» - очередной шаг компании «АрменТел», направленный на обеспечение максимального комфорта для абонентов. Теперь наши клиенты могут не задумываться о настройках Интернета или о разнице в тарификации услуг и пользоваться мобильным Интернетом по еще более доступной цене», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Все новые абоненты смогут пользоваться мобильным интернетом без каких-либо дополнительных настроек, а действующим абонентам услуга будет автоматически подключаться поэтапно в течение апреля. Подключить услугу «Интернет для всех» абонент может самостоятельно, набрав команду *110*441#, для отключения услуги нужно набрать команду: *110*440#.