16:08 | 06.04.11 | Նորություններ | 5197
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange­ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ԵՊՀ ՏՏ կենտրոնում հանդիպեց ուսանողների հետ` լավագույն ուսանողների հետ ծանոթանալու եւ Orange Նորարարության մրցանակի վերաբերյալ վերջիններիս հետաքրքրող հարցերին պատասխանելու նպատակով:
Նորարարության մրցույթը մեկնարկել է մեկ ամիս առաջ Երեւանի Պետական Համալսարանի եւ Հայաստանի Պետական Ճարտարագիտական Համալսարանի  երեւանյան եւ վերջիններիս մարզային մասնաճյուղերի ուսանողների համար:
Մրցույթի արդյունքում լավագույն նորարարական գաղափարի հեղինակը ճանաչված ուսանողը կմեկնի Ֆրանսիա` 6-ամսյա վճարվող պրակտիկայի Orange-ի գիտահետազոտական լաբորատորիաներոից մեկում եւ կաշխատի նորարարական նախագծերի վրա:
«Հայաստանում ես հանդիպել եմ բազմաթիվ տաղանդավոր երիտասարդների, որոնք, եթե խրախուսում ու աջակցում ստանան, կարող են փայլուն նախագծերի հեղինակը դառնալ: Orange Արմենիան մեծ միջազգային Խմբի մասն է կազմում եւ մենք ուզում ենք տալ այդ երիտասարդներին հնարավորություն` փորձել իրենց  եւ կատարելագործվել մեր Խմբի բազմաթիվ գիտահետազոտական լաբորատորիաներից մեկում: Վստահ եմ, որ հաղթողը կվերադառնա Հայաստան որպես պատրաստի մասնագետ եւ օգտակար կլինի ինչպես իր համալսարանին, այնպես էլ երկրին», ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ:
Մրցույթի կարելի է մասնակցել` մինչեւ ապրիլի 20-ը գրանցվելով Orange-ի պաշտոնական վեբկայքում հատուկ ստեղծված կայքէջում եւ էլեկտրոնային ձեւաչափով ուղարկելով նախագիծը եւ կենսագրությունը:
Գաղափարը պետք է վերաբերի հեռահաղորդակցության ոլորտին (ցանց եւ ինժեներիա, ծրագրային ապահովում եւ հավելվածներ, շարժական կապի նորարարական եղանակներ, սարքավորումներեւ այլն) եւ ներկայացված լինի անգլերեն կամ ֆրանսերեն լեզուներով:
Այս լեզուներից մեկի բավարար տիրապետումը անհրաժեշտ է հետագայում Ֆրանսիայում պրակտիկան անցնելու համար: Մրցույթի հաղթողի անունը կհրապարակվի Orange-ի կայքում մայիսի 20-ին:
Մրցույթի մասնակցության մասին մանրամասն տեղեկությունների համար կարելի է այցելել. www.orangearmenia.am/innovation-prize:

16:08 | 06.04.11 | News | 4875
Yerevan/Mediamax/. Orange Armenia CEO Bruno Duthoit met students of Yerevan State University in the IT Center of the University. The purpose of the meeting was to meet the best students and answer to the questions concerning the Orange Innovation Prize.
Orange launched one month ago the Innovation prize for the students of Yerevan State University or State Engineering University of Armenia, including the regional branches of both Universities. The author of the best innovative idea, selected at during the contest, will travel to France for a 6-months paid internship in one of Orange research and development laboratories and work on innovative projects.
Bruno Duthoit, Orange Armenia CEO, said: “I have met a lot of talented young people in Armenia who can be the author of brilliant ideas if they are encouraged and supproted. Orange Armenia is a part of a big international Group and we want to give these young people the chance to try themselves and improve their knowlegde in one of the numerous R&D centers of the Group. I am sure that the winner will come back to Armenia as a ready specialist and will be useful for his university as for the country.”
Students can participate in the contest by registering on the special page created on the official website of Orange Armenia before April 20 and by sending their project and CV.
The idea should relate to telecommunications sphere (network and engineering, software and new solutions for mobile technologies, IT applications, devices and etc.) and be presented in the English or French languages, necessary for an internship in France. The name of the author of the best project will be announced on May 20th,, on Orange Armenia website.
For more information about the participation in the contest visit www.orangearmenia.am/innovation-prize/.