17:51 | 22.04.11 | Նորություններ | 4252
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) հովանավորեց “Բիզնես գաղափարների շուկա” մրցույթը, որն ուղղված է ուսանողների շրջանում ձեռնարկատիրական հմտությունների զարգացմանը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին տեղեկացրեցին ընկերության մամլո ծառայությունից, մրցույթն անցկացվում է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ) աջակցությամբ: Ավելի քան 50 աշխատանք անցան նախընտրական փուլը և այսօր ներկայացվեցին ժյուրիի անդամներին` կազմված կրթության և կառավարման փորձագետներից: Ժյուրին կընտրի 6 հաղթող, ում կցուցաբերվի ֆինանսական և տեխնիկական աջակցություն` իրենց գաղափարներն իրականացնելու համար:
“Այսօր երիտասարդների մեծամասնությունն ունեն շատ թյուր ըմբռնում աշխատանքի շուկայի և գործատուների պահանջների մասին: Այս մրցույթը թույլ կտա զարգացնել իրենց բիզնես-հմտությունները և գործնականում օգտագործել ստացած գիտելիքները: Մենք, մեր կողմից, պատրաստ ենք աջակցելու ներկայացված ծրագրերից առավել հեռանկարայիններին և օգնելու երիտասարդ մասնագետներին մուտք գործել շուկա”, - ասաց ՀԳՀՄ գործադիր տնօրեն Գագիկ Մակարյանը:
“ԱրմենՏել” -ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, իր հերթին, նշեց, որ “Բիզնես գաղափարների շուկա” մրցույթը վառ օրինակ է, թե ինչպես համատեղ ուժերով կարելի է աջակցել երիտասարդների զբաղվածության մակարդակի բարձրացմանը և նոր ձեռնարկատերերի սերնդի ձևավորմանը:

17:51 | 22.04.11 | News | 4518
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” became the sponsor of “Business Idea Fair” student contest, directed at development of entrepreneurship skills among students.
Mediamax was informed in the press service of the company that the contest is taking place given the support of the Republican Union of Armenian Employers (RUAE). Over 50 works have passed the preliminary selection stage and were presented today to the members of the jury, consisting of experts in the sphere of education and management. The jury will choose 6 winners, who will be rendered financial and technical support in realization of their initiatives.
“Today many students do not sufficiently clearly imagine the situation in the labor market and the requirements of employers. This contest will allow them developing their business skills and applying the gained knowledge in practice. We, from our part, are ready to support the most prospective ones from the presented projects and help the young specialists enter the market”, Executive Director of RUAE Gagik Makaryan said.
General Director of “ArmenTel” Igor Klimko in his turn noted that “Business Idea Fair” contest is a bright example of how by joint efforts it is possible to contribute to increase of youth’s employment level and development of a new generation of entrepreneurs.