17:51 | 22.04.11 | Նորություններ | 4252
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) հովանավորեց “Բիզնես գաղափարների շուկա” մրցույթը, որն ուղղված է ուսանողների շրջանում ձեռնարկատիրական հմտությունների զարգացմանը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին տեղեկացրեցին ընկերության մամլո ծառայությունից, մրցույթն անցկացվում է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ) աջակցությամբ: Ավելի քան 50 աշխատանք անցան նախընտրական փուլը և այսօր ներկայացվեցին ժյուրիի անդամներին` կազմված կրթության և կառավարման փորձագետներից: Ժյուրին կընտրի 6 հաղթող, ում կցուցաբերվի ֆինանսական և տեխնիկական աջակցություն` իրենց գաղափարներն իրականացնելու համար:
“Այսօր երիտասարդների մեծամասնությունն ունեն շատ թյուր ըմբռնում աշխատանքի շուկայի և գործատուների պահանջների մասին: Այս մրցույթը թույլ կտա զարգացնել իրենց բիզնես-հմտությունները և գործնականում օգտագործել ստացած գիտելիքները: Մենք, մեր կողմից, պատրաստ ենք աջակցելու ներկայացված ծրագրերից առավել հեռանկարայիններին և օգնելու երիտասարդ մասնագետներին մուտք գործել շուկա”, - ասաց ՀԳՀՄ գործադիր տնօրեն Գագիկ Մակարյանը:
“ԱրմենՏել” -ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, իր հերթին, նշեց, որ “Բիզնես գաղափարների շուկա” մրցույթը վառ օրինակ է, թե ինչպես համատեղ ուժերով կարելի է աջակցել երիտասարդների զբաղվածության մակարդակի բարձրացմանը և նոր ձեռնարկատերերի սերնդի ձևավորմանը:

17:51 | 22.04.11 | Новости | 3478
Ереван/Медиамакс/. “АрменТел” выступил спонсором студенческого конкурса «Ярмарка бизнес-идей», направленного на развитие предпринимательских навыков среди студентов.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, конкурс проходит при поддержке Республиканского союза работодателей Армении (РСРА). Более  50 работ прошли предварительный отбор и были представлены сегодня членам жюри, состоящего из экспертов в области образования и менеджмента. Жюри отберет 6 победителей, которым будет оказана финансовая и техническая поддержка в реализации их инициатив.
“Сегодня многие студенты недостаточно четко представляют ситуацию на рынке труда и требования работодателей. Этот конкурс позволит им развить свои бизнес-навыки и применить полученные знания на практике. Мы со своей стороны готовы поддержать наиболее перспективные из представленных проектов и помочь молодым специалистам войти на рынок”, - сказал исполнительный директор РСРА Гагик Макарян.
Гендиректор “АрменТел” Игорь Климко, в свою очередь, отметил, что конкурс «Ярмарка бизнес идей» - яркий пример того, как совместными усилиями можно содействовать повышению уровня занятости молодежи и развитию нового поколения предпринимателей.