14:30 | 22.04.11 | Նորություններ | 2646
Երեւան/Մեդիամաքս/. Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPCW) ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության հետ համատեղ ապրիլի 1-ից մայիսի 8-ը իրականացնում են Երկրի օրվան նվիրված քարոզարշավ, որն ունի “Տնկիր քո ծառը քո երկրում” կարգախոսը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանն ասել է, որ այս քարոզարշավն իրականացնվում է արդեն չորրորդ անգամ եւ նպատակ ունի համախմբել հայ հանրության ջանքերը շրջակա միջավայրի պահպանության շուրջ:
«Ճիշտ է, քարոզարշավի հիմնական միջոցառումը ծառատունկն է, սակայն աշխատում ենք մարդկանց մտածելակերպը, սպառողական մոտեցումը փոփոխելու ուղղությամբ»,-ասել է Ռուբեն Խաչատրյանը:
«Երկրի օրը» քարոզարշավի շրջանակներում այսօր տեղի է ունեցել հիմնադրամի ստեղծած «95 ծառ» վավերագրական ֆիլմի ցուցադրությունը, որը պատմում է Ցեղասպանության 95-րդ տարելիցի յուրօրինակ խորհրդանիշ 95 տնկիների` Արեւմտյան Հայաստանից դեպի Երեւան կատարած ուղեւորության մասին:
Քարոզարշավի ընթացքում նախատեսվում է Լուսանկարչական մրցույթ «Իմ անտառը» խորագրով եւ ծաղկահավաքի միջոցառում Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում, բացի այդ կկազմակերպվի ծառատունկ ՀՀ գրեթե բոլոր մարզերում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ յուրաքանչյուր ընկերություն, բացի  իր հիմնական գործունեությունից, պետք է մտածի նաեւ հասարակության եւ շրջակա միջավայրի պահպանման մասին:

Рубен Хачатрян и Ральф Йирикян (PanArmenian Photo)
Ереван/Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» совместно с Фондом охраны дикой природы и культурного наследия Армении (FPWC) с 1 апреля по 8 мая осуществляют кампанию под лозунгом «Посади свое дерево в своей стране», приуроченную к Всемирному дню Земли.
Как сообщает Медиамакс, сегодня на пресс-конференции в Ереване директор FPWC Рубен Хачатрян сказал, что целью данной акции, которая проводится в Армении уже в четвертый раз, является объединение усилий общества вокруг проблем охраны окружающей среды.
«Несмотря на то, что основным мероприятием является посадка деревьев, мы работаем также в направлении изменения мышления и потребительского подхода людей», - сказал он.
В рамках кампании «День Земли» намечено проведение фотоконкурса «Мой лес» и сбор увядших цветов на территории Цицернакаберда после Дня памяти жертв Геноцида, а также посадка деревьев почти во всех регионах Армении.
Гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян отметил, что каждая компания, кроме своей основной деятельности, должна думать также об обществе и охране окружающей среды.