13:03 | 04.05.11 | Նորություններ | 5454
Երեւան: Մեդիամաքս: “Օրանժ Արմենիա”-ն միացել է “Համակարգիչ բոլորի համար” պետական ծրագրին, որի շրջանակներում ընկերության խանութներում կկազմակերպվի համակարգիչների անտոկոս ապառիկ վաճառք` մինչեւ 2 տարի մարման ժամկետով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Երեւանում համագործակցության հուշագիր ստորագրեցին “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը եւ “Օրանժ Արմենիա”-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ինչպես նշեց “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը, “Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրի շրջանակներում արդեն վաճառվել է 17 հազարից ավել համակարգիչ, ինչը վկայում է ծրագրի արդարացված լինելու մասին:
Բագրատ Ենգիբարյանը տեղեկացրեց նաեւ, որ ծրագիրը լրջորեն խթանել է Հայաստան ներմուծվող համակարգչային տեխնիկայի ծավալները: “Որպես օրինակ նշեմ, որ 2010-ին Հայաստան է ներկրվել շուրջ 34 000 նոութբուկ եւ նետբուկ` 2009թ. 6000-ի դիմաց”, - ասաց Բագրատ Ենգիբարյանը:
Բրունո Դյութուան տեղեկացրեց, որ համակարգիչների վաճառքը կիրականացվի ընկերության բոլոր, այլ թվում, մարզային սպասարկման կենտրոններում, նշելով, որ “Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագիրը համահունչ է ընկերության` Հայաստանի բոլոր բնակավայրերում ինտերնետ-հասանելիության ապահովման քաղաքականության հետ:

Тигран Давтян и Бруно Дютуа (Photolure)
Ереван/Медиамакс/. Orange Armenia присоединилась к государственной программе «Компьютер для всех», в рамках которой в магазинах компании будет организована продажа компьютеров в рассрочку и без начисления процентов со сроком погашения до 2 лет.
Как сообщает Медиамакс, председатель попечительского совета фонда «Инкубатор предприятий», министр экономики Армении Тигран Давтян и гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа подписали сегодня в Ереване меморандум о сотрудничестве.
Как отметил директор фонда «Инкубатор предприятий» Баграт Енгибарян, в рамках программы «Компьютер для всех» уже продано более 17 тыс. компьютеров, «что свидетельствует об эффективности проекта».
Баграт Енгибарян сообщил также, что программа значительно поспособствовала росту импортируемой в Армению компьютерной техники. «В качестве примера отмечу, что в 2010г. в Армению было импортировано около 34 000 ноутбуков и нетбуков, против 6000 единиц, импортированных в 2009г.», - сказал Баграт Енгибарян.
Бруно Дютуа сообщил, что продажа компьютеров будет организована во всех центрах обслуживания Orange Armenia, в том числе и региональных, отметив, что программа «Компьютер для всех» созвучна с политикой компании по обеспечению доступа в интернет во всех населенных пунктах Армении.