13:03 | 04.05.11 | Նորություններ | 5454
Երեւան: Մեդիամաքս: “Օրանժ Արմենիա”-ն միացել է “Համակարգիչ բոլորի համար” պետական ծրագրին, որի շրջանակներում ընկերության խանութներում կկազմակերպվի համակարգիչների անտոկոս ապառիկ վաճառք` մինչեւ 2 տարի մարման ժամկետով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Երեւանում համագործակցության հուշագիր ստորագրեցին “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը եւ “Օրանժ Արմենիա”-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ինչպես նշեց “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը, “Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրի շրջանակներում արդեն վաճառվել է 17 հազարից ավել համակարգիչ, ինչը վկայում է ծրագրի արդարացված լինելու մասին:
Բագրատ Ենգիբարյանը տեղեկացրեց նաեւ, որ ծրագիրը լրջորեն խթանել է Հայաստան ներմուծվող համակարգչային տեխնիկայի ծավալները: “Որպես օրինակ նշեմ, որ 2010-ին Հայաստան է ներկրվել շուրջ 34 000 նոութբուկ եւ նետբուկ` 2009թ. 6000-ի դիմաց”, - ասաց Բագրատ Ենգիբարյանը:
Բրունո Դյութուան տեղեկացրեց, որ համակարգիչների վաճառքը կիրականացվի ընկերության բոլոր, այլ թվում, մարզային սպասարկման կենտրոններում, նշելով, որ “Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագիրը համահունչ է ընկերության` Հայաստանի բոլոր բնակավայրերում ինտերնետ-հասանելիության ապահովման քաղաքականության հետ:

13:03 | 04.05.11 | News | 5412
Yerevan/Mediamax/. “Orange Armenia” joined “Computers for All” governmental program, in the frames of which computer interest-free sale on credit with 2 years of repayment period will be organized in the company’s stores.
Mediamax reports that a cooperation memorandum was signed in Yerevan today among “Enterprise Incubator Foundation” Broad of Trustees’ President, Armenian Minister of Economy Tigran Davtyan and “Orange Armenia” CEO Bruno Duthoit.
Director of “Enterprise Incubator Foundation” Bagrat Yengibaryan stated that over 17 thousand computers have already been sold within the framework of “Computers for All” program and the fact evidences the program’s justification.
Bagrat Yengibaryan also informed that the program has also seriously increased the volumes of computer equipment imported to Armenia. “For instance I should note that about 34 000 notebooks and netbooks have been imported to Armenia in 2010, as compared to 6000 in 2009”, Bagrat Yengibaryan stated.
Bruno Duthoit informed that the sale of computers will be realized in all customer service offices of the company, including in the regions, noting that “Computer for All” program is concordant with the Company’s policy on securing internet access in all settlements of Armenia.