Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia այսօր հայտնել է սպիտակ գույնի iPhone 4 սմարթֆոնների վաճառքի մեկնարկի մասին:
Ընկերության մամլո քարտուղար Լիլիթ Մարտիրոսյանն այսօր տեղեկացրեց, որ սպիտակ iPhone-ի հայաստանյան վաճառքները մեկնարկում են ԱՄՆ-ում եւ Արեւմտյան Եվրոպայում սմարթֆոնի շնորհանդեսից 3 շաբաթ անց:
Լիլիթ Մարտիրոսյանն ասաց, որ չնայած սպիտակ եւ սեւ iPhone4-երի միջեւ չկան տեխնիկական տարբերություններ, մի շարք շուկաներում սպիտակներն ավելի թանկ են:
“Սպիտակ iPhone 4-ը Orange Armenia-ի խանութներում վաճառվում է նույն գնով, ինչ սեւ-ը. iPhone4 16 ԳԲ-ը՝ 349 000 դրամ, իսկ 32 ԳԲ-ը՝ 409 000 դրամ”, - ասաց Լիլիթ Մարտիրոսյանը:

15:47 | 23.05.11 | Новости | 4772
Пресс-секретарь компании Лилит Мартиросян сообщила сегодня, что продажи белого iPhone4 в Армении начались спустя 3 недели после презентации этого смартфона в Западной Европе и США.
Лилит Мартиросян сказала, что несмотря на отсутствие различий в технических параметрах белых и черных iPhone4, белые на некоторых рынках продаются по более высокой цене.
“В магазинах Orange Armenia белый iPhone 4 продается по той же цене, что и черный: смартфон с объемом памяти в 16 ГБ стоит 349 000 драмов, а 32 ГБ – 409 000 драмов”, - сказала Лилит Мартиросян.