14:20 | 01.06.11 | Նորություններ | 4320
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ տրասպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանն այսօր ասել է, որ վերջին 2 տարվա ընթացքում Հայաստանում ինտերնետ օգտագործողների թիվը աճել է 6 անգամ եւ այսօր հանրապետության բնակչության մեկ երրորդն է կազմում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այս մասին նախարարը հայտնել է Երեւանում ընթացող ԱՊՀ երկրների ինֆորմատիզացիայի համակարգող խորհրդի նիստում:
Մանուկ Վարդանյանը նշել է, որ Հայաստանում բջջային ցանցի թողունակությունը 100% է կազմում, աճել է տրամադրվող ծառայությունների որակը, կատարվել է գրեթե ամբողջական անցում թվայնացված կապին:

14:20 | 01.06.11 | News | 4298
Yerevan/Mediamax/. Armenian Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan said today that the number of internet users in Armenia has increased 6 times over the past two years and makes over one third of the republic’s population now.
Mediamax reports that Minister said this at the session of the CIS Member Countries’ Coordination Council for Informatization, taking place in Yerevan.
Manuk Vardanyan noted that penetration of mobile connection in Armenia has reached 100%, the quality of provided services improved, almost a full transition to digital connection has been realized.