12:31 | 03.06.11 | Նորություններ | 5150
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱրմենՏելը կօժանդակի կրթության եւ գիտության նախարարության կողմից իրականացվող մի շարք կրթական ծրագրերին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Երեւանում համապատասխան հուշագիր են ստորագրել ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը եւ ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Արմեն Աշոտյանի խոսքերով, համագործակցության շրջանակներում ԱրմենՏելը 2011-12թթ. ընթացքում համակարգիչներ եւ բարձրորակ ինտերնետ-կատ կտրամադրի մարզային 10 դպրոցներին, ինչպես նաեւ կապահովի մասնագիտական օնլայն գրադարանների հասանելիություն Հայաստանի միջին մասնագիտական հաստատություններում:
Նախարարը նշեց նաեւ, որ ԱրմենՏելը կստանձնի Հայաստանի անկախության 20-ամյակին եւ հայկական պետականության 5000-ամյակին նվիրված մանկապատանեկան նկարչական երկրորդ մրցույթի-փառատոնի հովանավորությունը: Բացի այդ, նախարարությունն ընկերության հետ համատեղ կկազմակերպի մրցույթ կարճաժամկետ վերապատրաստման ծրագրեր իրականացնող պետական քոլեջների միջեւ, որի հաղթողները կընդգրկվեն ԱրմենՏելի անձնակազմի վերապատրաստման աշխատանքներում:
ԱրմենՏելի տնօրեն Իգոր Կլիմկոն նշեց, որ ընկերությունն արդեն մի քանի տարի աջակցում է Հայաստանի կրթական համակարգին եւ շուրջ 60 դպրոցներում բացել է լայնաշերտ ինտերնետով ապահովված համակարգչային դասասենյակներ:

12:31 | 03.06.11 | Новости | 5119
Ереван/Медиамакс/. АрменТел окажет содействие ряду образовательных программ министерства науки и образования Армении.
Как сообщает Медиамакс, соответствующий меморандум подписали сегодня в Ереване министр науки и образования Армении Армен Ашотян и гендиректор АрменТел Игорь Климко.
По словам Армена Ашотяна, в рамках данного сотрудничества в 2011-12гг. АрменТел предоставит компьютеры и скоростную интернет-связь 10 областным школам, а также обеспечит доступ к профессиональным онлайн-библиотекам для средних специальных учебных заведений Армении.
Армен Ашотян отметил также, что АрменТел выступит спонсором второго детско-юношеского конкурса-фестиваля по рисованию, приуроченного к 20-летию независимости Армении и 5000-летию армянской  государственности. Кроме того, министерство совместно с компанией организует конкурс среди государственных колледжей, проводящих краткосрочные программы по переподготовке, победители которого будут включены в работы по профессиональной переподготовке сотрудников АрменТел.
Гендиректор АрменТел Игорь Климко отметил, что компания уже несколько лет содействует образовательной системе Армении и открыла компьютерные классы с широкополосным интернетом в почти 60 школах.