15:35 | 15.06.11 | Նորություններ | 4553
Հայաստանի կրթական հաստատություները կստանան նոր ինքնուսույցներ “Ռուս գրականություն եւ մշակույթ” շարքից
“ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր հայտարարել է “Ռուս գրականություն եւ մշակույթ” էլեկտրոնային ինտերակտիվ ինքնուսույցի հրատարակման ծրագրին աջակցելու մասին:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնեցին ընկերության մամուլի ծառայությունում, ծրագրի շրջանակներում էլեկտրոնային ինքնուսույցն անվճար կտրամադրվի Երեւանի եւ ՀՀ մարզերի դպրոցներին, ինչպես նաեւ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններին: Ինտերակտիվ ձեռնարկը բաղկացած է երկու մասից. առաջինը ներառում է նյութեր ռուս գրականությունից` սկսած 19-րդ դարից մինչ այսօր, իսկ երկրորդը` մշակութայինը ներառում է Ռուսաստանի մշակութային զարգացման պատմությունը` հնագույն ժամանակներից մինչ մեր օրերը:
“Հայալեզու դպրոցներում կրթությանն մակարդակի բարձրացման աջակցումը “Beeline հանուն պածառ ապագայի” մեր կորպորատիվ սոցիալական քաղաքականության կարեւորագույն մասն է : Հայալեզու գրականության հետ մեկտեղ կարեւոր են նաեւ  օտար լեզուների եւ արտասահմանյան մշակույթի մասին գիտելիքները, որոնց ստանալու համար օգտակար են այսպիսի ժամանակակից ինտերակտիվ ինքնուսույցներ: Այդ իսկ պատճառով մենք վստահ ենք, որ շնորհիվ նման դասագրքերի աշակերտները եւ ուսանողները, հիմնական առարկաների հետ մեկտեղ հնարավորություն կունենան ուսումնասիրել լրացուցիչ նյութեր”,- նշել է “ԱրմենՏել”-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ 2010թ-ի սկզբին որոշ քաղաքային եւ գյուղական կրթական հաստատություններ ստացան ռուսաց լեզվի  ինտերակտիվ ինքնուսույցներ: Երկու ծրագրերն էլ իրականացվում է “Ռուսական մշակույթի օջախ” հասարակական կազմակերպության կողմից` “ԱրմենՏել” ընկերության աջակցությամբ:

“ArmenTel” Company (Beeline trademark) announced support for the project on publishing an interactive multimedia manual “Russian Literature and Culture”.
Mediamax was informed in the press service of the company that the electronic manual will be provided free of charge to comprehensive schools of Armenia in the cities and villages, as well as to capital and regional higher educational institutions of the country.
The interactive manual consists of two parts: the first one includes materials on Russian literature, starting from the XI century and up to now, and the second one is “Russian Culture”, which contains a course on cultural development in Russia from ancient times and up till today.
“Assistance for increase of the level of education in national Armenian schools is an important part of our corporate social policy “Bright Future with Beeline”. Along with comprehensive literature in the mother tongue, modern electronic manuals help gain sufficient knowledge on foreign languages and foreign culture. This is why we are sure that due to multimedia manuals students and pupils, besides core subjects, will be able to well master also additional educational material”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko said.
Let’s note that in early 2010 a number of rural and urban educational institutions received interactive self-manuals of Russian language. Both projects are realized by “Hearth of Russian Culture” public organization, given support of “ArmenTel” Company.