16:11 | 17.06.11 | Նորություններ | 4283
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում 5 հազարից ավելի ընկերություններ այժմ օգտվում են էլեկտրոնային ստորագրությունից, ներդրվել են էլեկտրոնային հարկային հաշվետվության, էլեկտրոնային արտոնագրման համակարգերը։
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունում, «Էլեկտրոնային կառավարման ենթակառուցվածքների ներդրման գրասենյակ» ՓԲԸ կանոնադրական խնդիրները լուծելու նպատակով կառավարությունը 25 մլն դրամով ավելացրել է վերջինիս կանոնադրական կապիտալը։ Ակնկալվում է, որ հաջորդ տարվանից  ընկերությումն իր ծախսերը կհոգա էլեկտրոնային ստորագրության վաճառքից ստացած շահույթով։
Իր մեկ այլ որոշմամբ գործադիրը համաձայնություն է տվել Հայաստանի եւ Իրանի կառավարությունների միջեւ Մեղրի-Նուրդուզ սահմանային անցակետերի համատեղ օգտագործման համաձայնագրի կնքման առաջարկությանը:

16:11 | 17.06.11 | Новости | 4273
Ереван /Медиамакс/. Более 5 тысяч компаний в Армении уже пользуются электронной подписью. В этих компаниях внедрены системы электронной налоговой отчетности и электронной авторизации.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе правительства Армении, сегодня кабинет министров принял решение увеличить на 25 млн драмов уставной капитал предприятия «Офис по внедрению инфраструктур электронного управления».
Планируется, что со следующего года компания начнет покрывать свои затраты за счет доходов от продажи электронных подписей.