14:03 | 23.06.11 | Նորություններ | 5154
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, Սինոփսիս Արմենիան եւ Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիան (ԵԿՏԱ) այսօր ստորագրել են համագործակցության համաձայնագիր, որի նպատակն է խթանել կապի միջոցների միկրոէլեկտրոնային սխեմաների եւ համակարգերի կրթությունը Հայաստանում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, համագործակցության շրջանակներում կստեղծվի «Միկրոէլեկտրոնային սխեմաներ եւ համակարգեր» ամբիոնը, որը կտրամադրի բակալավրական եւ մագիստրոսական կրթություն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության 15 մլն դրամ աջակցության շնորհիվ կվերանորոգվի ԵԿՏԱ-ի տրամադրած լսարանային տարածքը, իսկ Սինոփսիս Արմենիան անվճար կտրամադրի էլեկտրոնային ավտոմատ նախագծման փաթեթների 20 լիցենզիա:
Սինոփսիս Արմենիա ընկերության տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը նշել է, որ իր նախադեպը չունեցող նոր մասնագիտությունը նոր մակարդակի կբարձրացնի երկրի տեխնոլոգիական բուհական կրթությունը:
«Ճիշտ եւ նպատակային կրթությունը կարեւոր դեր է խաղում պետության զարգացման գործում: Մենք կարեւորում ենք ցանկացած նախաձեռնություն, որն ուղղված է որակյալ եւ մրցակցային աշխատուժի ստեղծմանը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

14:03 | 23.06.11 | Новости | 4880
“ВиваСелл-МТС” и “Синопсис Армения” будут содействовать образованию в сфере изучения микросхем средств связи
“ВиваСелл-МТС”, “Синопсис-Армения” и “Европейская региональная образовательная академия” (ЕРОА) подписали сегодня соглашение о сотрудничестве, целью которого является содействие образованию в сфере изучения микроэлектронных схем и систем в Армении.
Как сообщает Медиамакс, в рамках сотрудничества будет создана кафедра “Микроэлектронных схем и систем”, которая будет предоставлять степени бакалавра и магистра.
Благодаря инвестициям “ВиваСелл-МТС” в размере 15 млн драмов, будет восстановлена выделенная ЕРОА аудитория, а “Синопсис-Армения” бесплатно предоставит 20 лицензий на пакеты по автоматическому электронному проектированию.
Директор компании “Синопсис-Армения” Овик Мусаелян отметил, что новая беспрецедентная специальность поднимет уровень вузовского технологического образования страны на новый уровень.
“Правильное и целевое образование играет важную роль в развитии страны. Мы уделяем особое значение всем тем проектам, которые направлены на создание качественной и конкурентной рабочей силы”,- заявил генеральный директор “ВиваСелл-МТС” Ральф Йирикян.