ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline)` համագործակցելով playgame.am ռեսուրսի հետ, ներկայացրել է Հայաստանում առաջին արտոնագրված խաղային Ինտերնետ-սերվերը:
Խաղային սերվերը տեղակայված է www.playgame.am հասցեով, որտեղ ներկայումս հասանելի է Counter-Strike 1.6 (հեղինակ Valve Corporation) խաղի արտոնագրված տարբերակը:
Սերվերի շնորհանդեսը տեղի է ունեցել Կիբեռխաղերի Հայաստանի 5-րդ բաց առաջնության շրջանակներում. Beeline տաղավարում այցելուներին առաջարկվում էր խաղալ օնլայն ռեժիմում:
“Օնլայն խաղերը մեծ ճանաչում են վայելում, եւ բնականաբար օգտվողներին ավելի հարմար է խաղալ տեղական արտոնագրված սերվերում: Դա օգնում է հասնել առավելագույն որակի, եւ խաղալիս բարձրացնում է սերվերի արձագանքելու արագությունն իրական ժամանակում: Մենք վստահ ենք, որ այս ծրագիրը թույլ կտա բավականին բարձրացնել ինտերնետ-հասանելիության որակական նկարագիրը` նպաստելով Հայաստանի ներսում տրաֆիկի կենտրոնացմանը”, - նշել է ԱրմենՏել ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Beeline ֆիքսված եւ բջջային ինտերնետի բոլոր օգտվողներին հասանելի է www.playgame.am ռեսուրսը: Իսկ Hi-Line ծառայությունից օգտվող բաժանորդները սերվերին դիմելիս կստանան  առավելագույն արագություն` անկախ իրենց սակագնային փաթեթից:  www.playgame.am կայքում խաղալու համար բաժանորդին անհրաժեշտ է ձեռք բերել եւ տեղադրել համակարգչի վրա Counter-Strike 1.6 խաղի անհատական արտոնագրված տարբերակը:

15:42 | 23.06.11 | Новости | 4741
АрменТел (торговая марка «Beeline») в сотрудничестве с ресурсом Playgame.am представила первый в Армении лицензированный игровой Интернет-сервер.
Игровой сервер доступен по одноименному адресу, посетителям которого в настоящее время  предлагается лицензионная версия популярной многопользовательской  игры Counter-Strike 1.6 ( разработчик Valve Corporation). Презентация сервера состоялась в рамках 5-го Открытого чемпионата Армении по компьютерным играм – у стенда Beeline посетителям было предложено поиграть в режиме он-лайн.
«Он-лайн игры пользуются большой популярностью и, естественно, пользователям комфортней играть на локальных лицензированных серверах.  Это позволяет добиваться максимального качества, и повышает скорость отклика сервера при игре в реальном времени. Мы уверены, что  данный проект позволит значительно повысить качественные характеристики Интернет-доступа, способствуя  централизации трафика внутри Армении», - отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.
Ресурс www.playgame.am доступен всем пользователям мобильного и фиксированного интернета Beeline, причем абоненты услуги широкополосного доступа Hi-Line при обращении к серверу получают максимальную скорость, независимо от используемого ими тарифного плана. Для игры на сайте www.playgame.am абоненту необходимо приобрести и установить на своем компьютере лицензированную клиентскую копию игры Counter-Strike 1.6.