14:40 | 07.07.11 | Նորություններ | 2993
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը “Նախագծերի կառավարման հայկական ասոցիացիա” ՀԿ-ի հետ համագործակցության շրջանակներում սկսում է կրթական ծրագրերի նոր շարք:
Հայաստանի 7 բուհերի դասախոսներ հնարավորություն կունենան նախագծերի կառավարման վերաբերյալ հսկայածավալ տեղեկատվություն ստանալ հնարավորինս սեղմ ժամկետներում:
“Առավել հաջողում են նախագծերի այն ղեկավարները, ովքեր տիրապետում են տարբեր փուլերում խնդիրը դիտարկելու եւ այն ճիշտ լուծելու հմտություններին: Հենց այդ նպատակն են հետապնդում այն դասընթացները, որոնց անցկացմանն աջակցում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը”,- ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցության արդյունքում նախատեսվում է հրատարակել նաեւ գիրք` նախագծերի կառավարման դասընթացի վերաբերյալ:

14:40 | 07.07.11 | Новости | 2980
Ереван/Медиамакс/. В рамках сотрудничества с общественной организацией “Армянская ассоциация управления проектами” ВиваСелл-МТС начинает новую серию образовательных программ.
Преподаватели 7 вузов Армении получат возможность получения огромного объема информации об управлении проектами в кратчайшие сроки.
“Более успешными являются те руководители проектов, которые обладают навыками видения проблемы на различных стадиях и ее правильного решения. Эти курсы, проведению которых содействует ВиваСелл-МТС, преследуют именно эту цель”,- заявил генеральный директор компании Ральф Йирикян.
В результате содействия ВиваСелл-МТС планируется также издать книгу о курсах по управлению проектами.