18:45 | 07.07.11 | Նորություններ | 3831
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօրվա կառավարության նիստի լուսանկարները վկայում են այն մասին, որ նախարարները սկսել են Apple-ի համակարգիչներ օգտագործել:
ՀՀ վարչապետի օգնական Արամ Անանյանն այսօր Մեդիամաքսին ասել է, որ նախկին համակարգիչները նիստերի դահլիճում օգտագործվում էին 2003 թվականից եւ 8 տարիների ընթացքում ֆիզիկապես եւ բարոյապես մաշվել էին:
ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանն այսօր Մեդիամաքս-ին ասել է, որ շարժական համակարգիչների գնման մրցույթը այս տարվա ապրիլին էր հայտարարվել: Նա նշել է, որ մրցութային հայտարարության մեջ չկար պահանջ հենց Apple-ի արտադրանքը մատակարարելու մասին: «Մենք նշել էինք համակարգիչների տեխնիկական տվյալները եւ չափսերը», - ասել է Դավիթ Սարգսյանը:
Նա նշել է, որ մրցույթին միայն մեկ ընկերություն էր մասնակցել, որը եւ առաջարկել էր Apple նոութբուքեր:
ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարն ասել է, որ մրցույթի մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ www.gnumner.am կայքում:

18:45 | 07.07.11 | Новости | 4984
Ереван/Медиамакс/. Фотографии с сегодняшнего заседания правительства Армении свидетельствуют о том, что кабинет министров начал использовать компьютеры Apple.
Помощник премьер-министра Армении Арам Ананян сказал сегодня Медиамакс, что прежние компьютеры использовались в зале заседаний с 2003 года, и за 8 лет устарели.
Руководитель аппарата правительства Армении Давид Саргсян сказал сегодня Медиамакс, что тендер на приобретение портативных компьютеров был объявлен в апреле этого года. Он отметил, что в тендерном объявлении не было указания поставить
правительству именно продукцию Apple. «Мы только указали технические параметры и размеры необходимых компьютеров», - сказал Давид Саргсян.
Он отметил, что в тендере приняла участие лишь одна компания, предложившая именно ноутбуки Apple.
Глава аппарата правительства Армении сказал, что за тендером можно проследить посредством сайта www.gnumner.am.