14:13 | 13.07.11 | Նորություններ | 4214
Երեւան: Մեդիամաքս: Orange հիմնադրամը Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) հետ համագործակցությամբ սկսել է իր բարեգործական ծրագիրը:
Ինչպես հաղորդում Մեդիամաքս-ը, Orange հիմնադրամի Խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան այսօր հայտարարել է, որ համագործակցության շրջանակներում 2011թ. օգոստոս-սեպտեմբեր ամիսներին Շիրակի մարզում կիրականացվեն անվճար ակնային զննում մարզի բոլոր բնակիչների եւ բուժումներ` սոցիալապես անապահով մարդկանց համար:
«Հիմնադրամն ունի մարդասիրական առաքելություն: Մեծ ուրախությամբ ենք միանում այս գործին, քանի որ այն իսկապես կփոխի մարդկանց կյանքը»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
ՀԱՆ գրասենյակի ղեկավար Նունե Եղիազարյանը տեղեկացրել է, որ կազմակերպության շարժական հիվանդանոցը կայցելի Շիրակի մարզի Անիի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի եւ Ամասիայի շրջանների երկու քաղաքային եւ 44 համայնքային բնակավայրեր:
Նախագծի ընդհանուր արժողությունն 24 մլն դրամ է, որից 9 մլն. դրամը տրամադրել է  Orange հիմնադրամը, ինչի շնորհիվ նախատեսվում է իրականացնել բնակիչների աչքերի զննում, կատարել մոտ 250 վիրահատություն եւ լազերային բուժում, ինչպես նաեւ տրամադրել շուրջ 1200 ակնոց:

14:13 | 13.07.11 | News | 4259
Yerevan/Mediamax/. Orange Fund, jointly with Armenian Ophthalmologic Project (AOP), has launched their charitable program.
Mediamax reports that the President of Orange Fund Board Bruno Duthoit said today that within the framework of cooperation, free of charge ophthalmologic examinations for all residents of Shirak Marz of Armenia will be carried out in August-September, 2011, and treatment of socially insecure people will be held.
“The Fund has a humanistic mission. We gladly join this project, since it will really improve the life of people”, Bruno Duthoit said.
Head of AOP Office Nune Yeghiazaryan informed that AOP mobile hospital will visit 2 urban and 44 rural settlements of Ani, Artik, Akhuryan, Ashotsk and Amasia regions of Shirak Marz.
The total cost of the project makes AMD 24mln, AMD 9mln of which was allocated by Orange Fund. Due to this, they plan to hold not only ophthalmologic examination of residents, but also carry out 250 surgeries and laser treatments, as well as provide around 1200 glasses.