14:13 | 13.07.11 | Նորություններ | 4214
Երեւան: Մեդիամաքս: Orange հիմնադրամը Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) հետ համագործակցությամբ սկսել է իր բարեգործական ծրագիրը:
Ինչպես հաղորդում Մեդիամաքս-ը, Orange հիմնադրամի Խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան այսօր հայտարարել է, որ համագործակցության շրջանակներում 2011թ. օգոստոս-սեպտեմբեր ամիսներին Շիրակի մարզում կիրականացվեն անվճար ակնային զննում մարզի բոլոր բնակիչների եւ բուժումներ` սոցիալապես անապահով մարդկանց համար:
«Հիմնադրամն ունի մարդասիրական առաքելություն: Մեծ ուրախությամբ ենք միանում այս գործին, քանի որ այն իսկապես կփոխի մարդկանց կյանքը»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
ՀԱՆ գրասենյակի ղեկավար Նունե Եղիազարյանը տեղեկացրել է, որ կազմակերպության շարժական հիվանդանոցը կայցելի Շիրակի մարզի Անիի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի եւ Ամասիայի շրջանների երկու քաղաքային եւ 44 համայնքային բնակավայրեր:
Նախագծի ընդհանուր արժողությունն 24 մլն դրամ է, որից 9 մլն. դրամը տրամադրել է  Orange հիմնադրամը, ինչի շնորհիվ նախատեսվում է իրականացնել բնակիչների աչքերի զննում, կատարել մոտ 250 վիրահատություն եւ լազերային բուժում, ինչպես նաեւ տրամադրել շուրջ 1200 ակնոց:

14:13 | 13.07.11 | Новости | 4254
Ереван/Медиамакс/. Фонд Orange совместно с Армянским офтальмологическим проектом (АОП) начал свою благотворительную программу.
Как сообщает Медиамакс, президент Совета Фонда Orange Бруно Дютуа заявил сегодня, что в рамках сотрудничества в августе-сентябре 2011 года в Ширакском марзе Армении будут проведены бесплатные офтальмологические обследования для всех жителей марза, а также проведено лечение социально необесепеченных людей.
«У Фонда гуманистическая миссия. Мы с радостью подключаемся к данному проекту, так как он действительно улучшит жизнь людей”,-  сказал Бруно Дютуа.
Руководитель офиса АОП Нуне Егиазарян сообщила, что мобильный госпиталь АОП посетит 2 городских и 44 сельских населенных пункта Анийского, Артикского, Ахурянского, Ашоцкского и Амасийского районов Ширакского марза.
Общая стоимость проекта составляет 24 млн. драма, из которых 9 млн. драмов выделил Фонд Orange. Благодаря этому планируется провести не только офтальмологическое обследование жителей, но и проведение около 250 операций и лазерных лечений, а также предоставление около 1200 очков.