11:47 | 20.07.11 | Նորություններ | 5241
Երեւան:Մեդիամաքս: ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն այսօր ասել է, որ շուտով նախարարությունը կազդարարի «էլեկտրոնային օրագրի» նախագծի մեկնարկը:
«Էլեկտրոնայի օրագիրը հնարավորություն կտա ծնողներին առցանց հետեւել իրենց երեխաների առաջադիմությանը, ծանոթանալ երեխայի ստացած գնահատականներին, նկատողություններին»,-ասել է Արմեն Աշոտյանը` նշելով, որ նախագիծը կիրականացվի անվճար հիմունքներով:
Կրթության նախարարը նաեւ տեղեկացրել է, որ այս տարի վարչական նպատակներով դպրոցներին են տրամադրվելու 1400 համակարգիչներ եւ կարեւորել է ուսուցիչների եւ աշակերտների կողմից համակարգիչների նպատակային օգտագործումը:

11:47 | 20.07.11 | News | 5242
Yerevan/Mediamax/. Minister of Education and Science of Armenia Armen Ashotyan said today that the Ministry will announce the launch of “E-diary” project soon.
“E-diary will enable parents to follow their children’s progress in studies on line”, said the Minister noting that the project will be free of charge.
Armen Ashotyan said that this year schools will be provided with 1400 computers for administrative purposes. The Minister stated about the importance of target use of computers by pupils and teachers.