11:38 | 03.08.11 | Նորություններ | 5681
Երեւան/Մեդիամաքս/. Համակարգչային տեխնիկայի րիթեյլեր PC-Electronics-ը (https://pc-electronics.am) Microsoft-ի հետ համաձայնագիր է ստորագրել, որի շրջանակներում վերջինս թեստավորում եւ հավաստագրում է ընկերության կողմից հավաքվող համակարգիչները:
Հավաստագրված համակարգիչները վաճառվում են Microsoft Windows PC բրենդի ներքո:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են PC-Electronics-ից, համակարգիչների թեստավորումը կատարվում է թեստավորման համար նախատեսված լաբորատորիայում 24 ժամվա ընթացքում, որի ընթացքում ստուգվում են բոլոր բաղադրիչները, հանգույցները միջազգային չափանիշներին համապատասխանելու տեսանկյունից, ինչի շնորհիվ սարքի եւ օպերացիոն համակարգի 100 %-անոց համատեղելիություն է ձեռք բերվում:
«Դրա շնորհիվ բացառվում են ծրագրային եւ ապարատային թերությունները եւ տեղեկատվության կորուստը, իսկ երաշխիքը տրամադրվում է ոչ միայն համակարգչի, այլ նաեւ ծրագրային ապահովման համար», - նշել են ընկերությունում` հայտնելով, որ համակարգիչները վաճառվում են Windows 7 լիցենզավորված ՕՀ-ով եւ Microsoft-ի կողմից տեղադրված հակավիրուսային համակարգով (թեստավորումը չանցած համակարգիչները վաճառվում են օպերացիոն համակարգի փորձնական տարբերակով (trial version):
Թեստավորում եւ հավաստագրում անցած համակարգիչը ավելի թանկ արժե, քան «սովորական» համակարգիչը: Գնային տարբերությունը 20 հազար դրամից է սկսում ($55)` կախված պարամետրերից եւ օպերացիոն համակարգից:
Ներկայումս PC-Electronics-ն առաջարկում է Windows PC-ների 4 տարբերակ` 145-ից մինչեւ 294 հազար դրամ արժեքով:

11:38 | 03.08.11 | Новости | 5680
Ереван/Медиамакс/. Ритейлер компьютерной техники PC-Electronics (https://pc-electronics.am) заключил соглашение с Microsoft, в рамках которого корпорация тестирует и сертифицирует персональные компьютеры, которые собираются в сборочном цехе ритейлера.
Сертифицированные компьютеры продаются под брендом Microsoft Windows PC.
Как сообщили Медиамакс в PC-Electronics, тестирование компьютеров проводится в лаборатории для тестирования в течение 24-х часов, в ходе которого проверяются все компоненты, узлы и соединения на предмет соответствия международному стандарту, благодаря чему достигается 100%-ная совместимость оборудования с операционной системой.
«Благодаря этому исключаются программные и аппаратные дефекты и утеря информации, а гарантия предоставляется не только на сам компьютер, но и на программное обеспечение», - отметили в компании, сообщив, что компьютеры продаются с лицензионной копией Windows 7 с установленным антивирусом от Microsoft (компьютеры, не прошедшие тестирование, продаются с пробной версией (trial version) операционной системы).
Комьютер, прошедший тестирование и сертифицикацию, стоит дороже компьютера с аналогичными параметрами без сертификации. Ценовая разница начинается с 20 тысяч драмов ($55) в зависимости от параметров компьютера и операционной системы.
В настоящее время PC-Electronics предлагает Windows PC 4-х комплектаций по цене от 145 до 294 тыс. драмов.