12:11 | 12.08.11 | Նորություններ | 5175
Երեւան/Մեդիամաքս/.Հայաստանի ռոբոտների բաց առաջնությունը (ԱրմՌոբոտիքս) կմասնակցի «ԱՊՀ ավիացիայի եւ տիեզերագնացության ապագան» (http://www.aviasalon.com) ԱՊՀ երկրների երիտասարդ ավիանախագծողների ցուցահանդեսին, որը տեղի կունենա ՌԴ-ում օգոստոսի 16-21, ՄԱԿՍ-ի (Միջազգային ավիատիեզերական սալոն) շրջանակում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունում (ԻՏՁՄ), ցուցահանդեսին մասնակցելու նպատակն է՝ ներկայացնել Հայաստանը որպես ինժեներական եւ տեխնոլոգիական առաջատար երկիր ԱՊՀ տարածքում, ինչպես նաեւ համագործակցել եւ փորձի փոխանակում իրականացնել ինժեներական նախագծմամբ զբաղվող անհատների եւ երիտասարդական կազմակերպությունների հետ:
ԻՏՁՄ-ն կազմակերպում է Հայաստանի ռոբոտների բաց առաջնությունը 2008թ-ից: Այն ներառում է մրցույթներ, ակումբ եւ դպրոցական խմբակներ: Առաջնության գլխավոր հովանավորն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը, տեխնիկական հովանավորն է Առվա ընկերությունը, աջակիցները` ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, Մայքրոսոֆթ, Դ-Լինկ ընկերությունները:

12:11 | 12.08.11 | Новости | 5161
Ереван /Медиамакс/.Открытое первенство роботов Армении (АрмРоботикс) будет участвовать в выставке молодых авиапроектировщиков “Будущее авиации и космонавтики СНГ” (http://www.aviasalon.com), которая состоится в РФ с 16 по 21 августа, в рамках МАКС (Международный авиакосмический салон).
Как сообщили Медиамакс в Союзе предприятий информационных технологий (СПИТ), участие в выставке преследует цель представить Армению в качестве лидирующей страны на территории СНГ по инженерии и технологиям, а также сотрудничать и провести обмен опытом с субъектами и организациями, занимающимися инженерным проектированием.
СПИТ организовывает открытое первенство роботов Армении с 2008 года. Оно включает в себе конкурсы, клуб и школьные кружки. Генеральным спонсором соревнования выступает компания ВиваСелл-МТС, техническим спонсором является компания Арва, содействие оказывают министерство обороны Армении, компании Майкрософт и Д-Линк.