12:11 | 12.08.11 | Նորություններ | 5175
Երեւան/Մեդիամաքս/.Հայաստանի ռոբոտների բաց առաջնությունը (ԱրմՌոբոտիքս) կմասնակցի «ԱՊՀ ավիացիայի եւ տիեզերագնացության ապագան» (http://www.aviasalon.com) ԱՊՀ երկրների երիտասարդ ավիանախագծողների ցուցահանդեսին, որը տեղի կունենա ՌԴ-ում օգոստոսի 16-21, ՄԱԿՍ-ի (Միջազգային ավիատիեզերական սալոն) շրջանակում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունում (ԻՏՁՄ), ցուցահանդեսին մասնակցելու նպատակն է՝ ներկայացնել Հայաստանը որպես ինժեներական եւ տեխնոլոգիական առաջատար երկիր ԱՊՀ տարածքում, ինչպես նաեւ համագործակցել եւ փորձի փոխանակում իրականացնել ինժեներական նախագծմամբ զբաղվող անհատների եւ երիտասարդական կազմակերպությունների հետ:
ԻՏՁՄ-ն կազմակերպում է Հայաստանի ռոբոտների բաց առաջնությունը 2008թ-ից: Այն ներառում է մրցույթներ, ակումբ եւ դպրոցական խմբակներ: Առաջնության գլխավոր հովանավորն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը, տեխնիկական հովանավորն է Առվա ընկերությունը, աջակիցները` ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, Մայքրոսոֆթ, Դ-Լինկ ընկերությունները:

12:11 | 12.08.11 | News | 5174
Yerevan /Mediamax/.Armenian Robots Open Championship (ArmRobotics) will participate in “The future of CIS aviation and astronautics” (http://www.aviasalon.com) CIS young aircraft designers’ exhibition to be held within the framework of the International Aviation and Space Salon (MAKS) on August 16-21.
As Mediamax was told in the Union of Information Technology Enterprises (UITE), the participation in the exhibition aims to represent Armenia as engineering and technologically advanced country in CIS, as well as collaborate and exchange experience with engineering design experts and youth organizations.
UITE has been holding the Open Robot Championship since 2008. It includes tournaments, a club and school groups. The general sponsor of the championship is VivaCell-MTS Company; the technical sponsor is Arva Company; assistance is rendered by the Armenian Defense Ministry, Microsoft and D-Link companies.