16:16 | 26.08.11 | Նորություններ | 2236
Երեւան: Մեդիամաքս:Էլեկտրոնիկայի աշխարհում ամենամյա գլխավոր իրադարձության` Բեռլինում կայանալիք IFA ցուցահանդեսի նախօրեին համացանցում տեղեկություններ են տարածվել, որ Samsung-ը մտադիր է զարմացնել իր սպառողներին նորույթով:
Ընկերությունը պատրաստվում է ներկայացնել Galaxy Tab 7.7 նոր մինի-պլանշետը, Bada-ի հիման վրա աշխատող Wave 3 սմարթֆոնը եւ Galaxy Note անունով խորհրդավոր մի սարք, հաղորդում է Vesti.ru-ն:
Նորույթների անունները պատկերված են IFA-ում Samsung-ի շնորհանդեսի հայտարարության վրա, որը This Is My Next բլոգի լրագրողներին է ուղարկել անհայտ մի անձ:
Վերոնշյալ երկու սարքերը շատ թե քիչ ծանոթ են: Galaxy Tab 7.7-ը Galaxy Tab 10.1 եւ 8.9 պլանշետների “կրտսեր եղբայրն է”` 7 դյույմանոց անկյունագծով էկրանով: Wave 3-ը, ըստ ամենայնի, Samsung-ի կողմից մշակված Bada հարթակի հիման վրա աշխատող սմարթֆոնների շարունակությունն է: Առավել մեծ հետաքրքրություն է առաջացնում  Galaxy Note սարքը:

16:16 | 26.08.11 | Новости | 2900
Ереван/Медиамакс/.Накануне одного из главных ежегодных событий в мире электроники - выставки IFA в Берлине - в Сеть попала информация о новинках, которыми собирается удивить потребителей Samsung.
Компания готовится показать новый мини-планшетник Galaxy Tab 7.7, смартфон Wave 3 на платформе Bada и загадочное устройство под названием Galaxy Note, сообщает Вести.ру.
Названия новинок фигурируют на изображении с анонсом презентации Samsung на IFA, которое прислал журналистам блога This Is My Next неизвестный доброжелатель.
С двумя упомянутыми устройствами все более-менее ясно. Galaxy Tab 7.7 является «младшим братом» представленных ранее планшетников Galaxy Tab 10.1 и 8.9 с диагональю экрана 7 с небольшим дюймов. Wave 3, очевидно, является продолжением линейки смартфонов на разработанной Samsung платформе Bada. Наибольший интерес вызывает устройство Galaxy Note.