14:01 | 26.08.11 | Նորություններ | 5080
Երեւան: Մեդիամաքս: Այս տարի «Օգնիր դպրոցիդ» ծրագրի շնորհիվ կհիմնանորոգվեն Երեւանի թիվ 8, 20, 24, 71, 128, 53 դպրոցները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է Երեւանի քաղաքապետարանի հանրակրթության վարչության պետ Գայանե Սողոմոնյանը:
Նրա խոսքերով, «Օգնիր դպրոցիդ» նախագծի շրջանակներում արդեն հավաքագրվել է 632 560 462 դրամ, որն օգտագործվելու է դպրոցների վերանորոգման եւ այլ կարիքները բավարարելու համար:
Ծրագրի շրջանակներում Orange հիմնադրամը թիվ 186 դպրոցին տրամադրել է 4 մլն 600 հազ. դրամ` համակարգիչներ, սարքավորումներ եւ տեխնիկական այլ միջոցներ ձեռք բերելու ու համացանցին միանալու համար:

14:01 | 26.08.11 | Новости | 5081
Ереван /Медиамакс/. В этом году в рамках программы «Помоги своей школе» будут отремонтированы ереванские школы N8, 20, 24, 71, 128 и 53.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на пресс-конференции в Ереване заявила начальник управления общего образования мэрии Еревана Гаяне Согомонян.
По ее словам, в рамках данной программы уже собрано 632 млн. 560 тыс. драмов, которые будут направлены на ремонт школ и обеспечение других нужд.
В рамках программы фонд Orange предоставит школе N186 компьютеры и оборудование  на общую сумму 4 млн 600 тыс. драмов.