11:08 | 01.09.11 | Նորություններ | 2763
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 22-ից Facebook-ը կգործարկի անձնական երաժշտական ծառայությունը, հաղորդում է CNBC-ն:  Նույն օրը տեղի կունենա աշխարհի խոշորագույն սոցիալական ցանցի ծրագրավորողների տարեկան կոնֆերանսը:
CNBC հեռուստաալիքի Fast Money Halftime Report ծրագրի հաղորդավար Ջոն Ֆորտը հայտնել է, որ «սոցիալական ցանցի «ծրագրերին ծանոթ մեկը» նրան տեղեկացրել է, որ Facebook-ը մտադիր է սեպտեմբերի 22-ին f8-ի կոնֆերանսի ընթացքում գործարկել իր երկար սպասված երաժշտական ծառայությունը:
Ընդ որում` Ֆորսը նշել է, որ Facebook-ը, ըստ ամենայնի, չի պահելու երաժշտությունը սեփական սերվերների վրա, այլ համագործակցելու է այս ոլորտի այլ ընկերությունների հետ: Լրագրողը կարծում է, որ Facebook-ը, մասնավորապես, կհամագործակցի Spotify-ի, Rdio-ի եւ MOG-ի հետ:

11:08 | 01.09.11 | Новости | 2766
Ереван /Медиамакс/.22 сентября Facebook запустит собственный музыкальный сервис, сообщает CNBC. В этот же день состоится годовая конференция разработчиков крупнейшей в мире социальной сети f8.
Ведущий передачи Fast Money Halftime Report телеканала CNBC Джон Форт сообщил, что «некто, знакомый с планами» coцсети передал ему информацию «о намерениях Facebook запустить свой долгожданный музыкальный сервис на конференции f8 22-го сентября».
При этом Форт отмечает, что Facebook, скорее всего, не будет хранить музыку на собственных серверах, а начнет сотрудничать с компаниями, которые занимаются этим. Журналист предполагает, что Facebook, в частности, будет сотрудничать с Spotify, Rdio и MOG.