17:08 | 01.09.11 | Նորություններ | 4903
Երեւան: Մեդիամաքս:ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը` Beeline) ավելացրել է շարժական ինտերնետի “Drive” սակագնային փաթեթում գերարագ ինտերնետի ծավալը:
Սեպտեմբերի 1-ից “Drive” հետվճարային սակագնային փաթեթի գործող եւ նոր բաժանորդներին կտրամադրվի ամսական 5 ԳԲ գերարագ ինտերնետ` նախկին 3 ԳԲ-ի փոխարեն: Գերարագ ինտերնետի ծավալը սպառելուց հետո կապուղու թողունակությունը կկազմի 256 kbps:
“Նոր ուսումնական տարվա սկզբին ԱրմենՏել-ը անակնկալ է մատուցում աշակերտներին եւ ուսանողներին: Շարժական ինտերնետից օգտվող մեր հաճախորդների մեծ մասը` երիտասարդներն են, եւ մենք ուրախ ենք հերթական անգամ խրախուսել միասնական օպերատորի բաժանորդներին` սահմանելով մեր ծառայությունների որակի նոր մակարդակ”,-  նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
“Drive” սակագնային փաթեթի ամսական բաժանորդավճարը կազմում է 6000 դրամ:  “Drive” սակագնային փաթեթից օգտվելու պայմանագիր կնքելիս` այն 12 ամսվա ընթացքում չխզելու պայմանով, USB-մոդեմը տրամադրվում է անվճար:
Օգոստոսի սկզբին ԱրմենՏել-ը հայտարարեց 3G ցանցի ընդլայնման մասին. այն ընդգրկում է Ագարակ, Աշոցք, Բերդ, Եղեգնաձոր, Քաջարան, Մարալիկ, Մեղրի, Նոյեմբերյան, Սիսիան, Ստեփանավան, Թալին, Տաշիր, Ճամբարակ քաղաքներն, ինչպես նաեւ ՀՀ մի շարք գյուղական համայնքներ:

17:08 | 01.09.11 | Новости | 4860
Ереван/Медиамакс/.АрменТел увеличил объем высокоскоростного интернета в тарифном плане для мобильного интернета «Драйв».
Начиная с 1 сентября 2011 года, всем действующим и новым абонентам постоплатного тарифного плана «Драйв» ежемесячно будет предоставляться 5 ГБ сверхскоростного Интернета, вместо прежних 3 ГБ. После использования пакета скоростного Интернета пропускная способность канала составит 256 Кб/с.
«С началом нового учебного года компания АрменТел преподносит сюрприз школьникам и студентам. Значительная часть наших клиентов, пользующихся мобильным доступом, – молодежь, и мы рады в очередной раз поощрить пользователей услуг единого оператора Армении, задавая новый уровень качества наших услуг», - отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.
Ежемесячная абонентская плата тарифного плана для мобильного Интернета «Драйв» составляет 6000 драмов. При заключении контракта на пользование ТП «Драйв» в течение 12 месяцев, USB-модем предоставляется бесплатно.
В начале августа компания «АрменТел» объявила о расширении сети третьего поколения в населенных пунктах Агарак, Ашоцк, Берд, Ехегнадзор, Каджаран, Маралик, Мегри, Ноемберян, Сисиан, Степанаван, Талин, Ташир,  Чамбарак и ряде сельских общин страны.