13:54 | 06.09.11 | Նորություններ | 4679
Երեւան/Մեդիամաքս/.«ԱրմենՏել» ընկերությունը եւ «Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամը» այսօր հայտարարել են երկարաժամկետ համագործակցության ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, համագործակցության շրջանակներում Հայաստանի մարզերում կբացվեն թավջութակի դասարաններ, կանցկացվեն Արամ Խաչատրյանի անվան տրիոյի համերգներ եւ վարպետության դասեր, առավել տաղանդավոր աշակերտներին կտրամադրվեն կրթաթոշակներ:
««ԱրմենՏել» ընկերությունը, հանդիսանալով Հայաստանի խոշորագույն ազգային օպերատոր, գիտակցում է իր դերը շնորհալի երիտասարդների դաստիրակման գործում, ովքեր արժանապատվորեն կշարունակեն հայկական դասական երաժշտության փառավոր ավանդույթները»,- ասել է “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
“Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամի” հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Կարեն Շահգալդյանն էլ իր հերթին նշել է, որ «նման գործընկերոջ առկայությունը թույլ է տալիս Հայաստանում սահմանել դասական երաժշտության ու բիզնեսի փոխգործակցության բարձր մակարդակ»:

13:54 | 06.09.11 | News | 4662
Yerevan/Mediamax/. Today, “ArmenTel” and the Classical Music Development Foundation announced the launch of a long-term cooperation project.
Mediamax reports that within the framework of the cooperation, cello classes will open in Armenia’s regions and a number of concerts and master-classes of Aram Khachaturian trio will be performed, following which the most talented pupils will receive a scholarship.
“Being the largest national operator of Armenia, “ArmenTel” realizes its role in upbringing the young talents who can continue the best traditions of the Armenian classical music,” “ArmenTel” Director General Igor Klimko said.
Member of the Board of Guardians of the Classical Music Development Foundation, Karen Shakhgaldyan, said for his part that “having such a partner will allow them to create a very high level of cooperation between the classical music and the business in Armenia.”