13:54 | 06.09.11 | Նորություններ | 4679
Երեւան/Մեդիամաքս/.«ԱրմենՏել» ընկերությունը եւ «Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամը» այսօր հայտարարել են երկարաժամկետ համագործակցության ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, համագործակցության շրջանակներում Հայաստանի մարզերում կբացվեն թավջութակի դասարաններ, կանցկացվեն Արամ Խաչատրյանի անվան տրիոյի համերգներ եւ վարպետության դասեր, առավել տաղանդավոր աշակերտներին կտրամադրվեն կրթաթոշակներ:
««ԱրմենՏել» ընկերությունը, հանդիսանալով Հայաստանի խոշորագույն ազգային օպերատոր, գիտակցում է իր դերը շնորհալի երիտասարդների դաստիրակման գործում, ովքեր արժանապատվորեն կշարունակեն հայկական դասական երաժշտության փառավոր ավանդույթները»,- ասել է “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
“Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամի” հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Կարեն Շահգալդյանն էլ իր հերթին նշել է, որ «նման գործընկերոջ առկայությունը թույլ է տալիս Հայաստանում սահմանել դասական երաժշտության ու բիզնեսի փոխգործակցության բարձր մակարդակ»:

13:54 | 06.09.11 | Новости | 4692
Ереван/Медиамакс/.Компания “АрменТел” и Фонд развития классической музыки сегодня объявили о старте долгосрочного проекта сотрудничества.
Как сообщает Медиамакс, в рамках сотрудничества в регионах Армении будут открыты классы виолончели, проведен ряд концертов и мастер-классов трио имени Арама Хачатуряна в регионах, по итогам которых наиболее талантливым ученикам будет выплачиваться стипендия.
“Компания “Арментел”, являясь крупнейшим национальным оператором Армении, осознает свою роль в деле воспитания юных дарований, которые смогут достойно продолжить славные традиции армянской классической музыки”,- сказал генеральный директор “АрменТел” Игорь Климко.
Член попечительского совета Фонда развития классической музыки Карэн Шахгалдян в свою очередь отметил, что “наличие такого партнера позволяет задать очень высокий уровень сотрудничества между классической музыкой и бизнесом в Армении”.